0 obserwujących
5 notek
1202 odsłony
  205   0

Praca zdalna na stałe? Oczywiście, że tak!

Praca zdalna niesie wiele korzyści dla pracowników i firm. Pozostawmy ten model także po ustaniu pandemii — na zawsze!

1. Odkorkujemy nasze miasta

Znaczna część samochodów w godzinach szczytu to pracownicy dojeżdżający do biur. Kiedy wprowadzimy pracę zdalną na stałe, spadnie natężenie ruchu, a co za tym idzie, będzie mniej korków na ulicach!

2. Zredukujemy emisję spalin

Czystsze powietrze, mniej dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery, a w portfelu zostanie więcej pieniędzy!

3. Zatrzymamy wyludnianie miast i wsi

Małe miasta i wsie wyludniają się coraz szybciej. Ludzie wyjeżdżają do dużych miast za pracą. Kiedy przejdziemy całkowicie na model pracy zdalnej, relokacja stanie się zbędna, ponieważ pracownicy będą mogli wykonywać swoje obowiązki z każdego miejsca na ziemi.

4. Zwiększymy wydajność pracy

Jak pokazują badania, praca zdalna poprawiła wyniki w wielu firmach, a pracownicy są bardziej zadowoleni z pracy.

5. Zostawimy Polakom więcej czasu

Każdego dnia tracimy wiele czasu na codzienną rutynę, spędzamy w samochodzie nawet kilka godzin stojąc w korkach, a po powrocie zostaje nam co najwyżej chwila dla siebie i dla rodziny. Kiedy odpadnie dojazd, zostanie nam więcej czasu!

6. Śpisz dłużej lub wcześniej zaczynasz pracę

Wstajesz i jesteś w pracy — to marzenie wielu Polaków. Odpada codzienna rutyna. Nie stoisz w korkach. Nie tracisz na paliwo.

7. Koniec z wynajmowaniem pokoju/mieszkania

Relokacja do innego miasta? To wiąże się z koniecznością wynajmu mieszkania lub pokoju ze współlokatorami, których nie znasz. Jeśli trafisz na wścibskich właścicieli, to będą wchodzić pod nieobecność i grzebać w prywatnych rzeczach. Zamiast płacić odstępne i żyć w podłych warunkach, pracujesz wygodnie z domu ze swojego miasta lub wsi.

8. Ograniczymy przenoszenie chorób zakaźnych

Jesteś chory, ale zdolny do pracy? Twój wybór. Możesz dalej pracować, nie zakażając innych. Nie musisz wysyłać dzieci do przedszkola, skąd twoje dzieci przynoszą choróbska do domu i roznoszą innym.

9. Ograniczymy wymówki pracowników

Zepsuty samochód? Kaszel? Zamknięte przedszkole? To nie powód, by iść na L4. Praca zdalna ograniczy tanie wymówki.

10. Ograniczymy koszty prowadzenia firmy

Firmy nie będą musiały wynajmować powierzchni biurowych. Zaoszczędzą pieniądze.

11. Zwiększymy dostęp do talentów

Brak konieczności relokacji i możliwość pracy z domu oznacza większy dostęp do talentów z małych miast i wsi.

12. Zwiększymy elastyczność pracy

Nieprzewidziane zdarzenia? Będzie można zareagować natychmiast, mając sprzęt i dostęp do Internetu w domu!

13. Koniec obijania się na koszt pracodawcy

Kto tęskni za pracą stacjonarną? Zastanawialiście się, dlaczego? Pierwsza kawa, druga kawa, trzecia kawa, czwarta kawa, ploteczki w kuchni, do tego przygotowane przez pracodawcę kąciki rozrywki - łącznie 2-3h na 8h pracy.

14. Skupienie na pracy

Czy jesteś w stanie skupić się na pracy w biurze w otwartej przestrzeni? Jeżeli zależy Tobie na efektywnej pracy i maksymalnym wykorzystaniu czasu, to z pewnością wybierasz pracę z domu. Większość pracowników ma lepsze warunki do pracy w domu lub może sobie je stworzyć przy jednorazowym dofinansowaniu ze strony pracodawcy.

Przeszkody pracy zdalnej

1. Likwidacja MDM to gwóźdź do trumny dla młodych

Jednym z najważniejszych wyzwań dla rządu jest zapewnienie młodym warunków do pracy zdalnej. Brak własnego mieszkania i konieczność wynajmowania pokoju w melinie po babci ze współlokatorami to największa bariera dla młodych i porażka obecnej władzy. To PiS zasłynął z antypolityki mieszkaniowej. Zlikwidowano program MDM, który pomógł wielu Polakom kupić swoje wymarzone 4 kąty. Doprowadzono do sytuacji, gdzie mieszkania sprzedają się jak ciepłe bułeczki, zanim deweloper wbije łopatę w ziemię, ale kupują je rentierzy i spekulanci za gotówkę! Deweloperzy nie chcą rozmawiać z młodymi, co potrzebują mieszkania dla siebie, ale z tymi, co kupują po kilka mieszkań na wynajem. Budują po taniości. Oszczędzają na materiałach. Ceny są nieadekwatne do jakości. Nic się nie zmieni, dopóki nie ukrócimy patologii. Mieszkania stały się instrumentem spekulacyjnym i jeśli rząd nie rozprawi się z pseudoinwestorami, to młodzi będą skazani na najgorsze. Rentierom marzy się żyć z najmu i nie pracować (szlachta nie pracuje). Ty też nie napędzaj tego procederu. Przeczytaj ten artykuł, zanim wynajmiesz mieszkanie.

2. Brak szerokopasmowego Internetu na wsiach

Wiele wsi i mniejszych miasteczek wciąż jest wykluczona cyfrowo, ponieważ nie mają dostępu do szerokopasmowego internetu. To największa przeszkoda do wdrożenia modelu pracy zdalnej na stałe. Budowa sieci światłowodowej w całej Polsce to obietnica PiS-u. Czy rząd ją zrealizuje?

Przekazujcie dalej i uświadamiajcie znajomych, że stoimy przed wielką szansą, aby być pionierami we wdrażaniu modelu pracy zdalnej na stałe. Lobby paliwowe i właściciele dziur na wynajem będą chcieli to zablokować.

Nadszedł czas, abyśmy mogli wygodnie pracować z naszych domów i naszych mieszkań.

Praca zdalna na stałe — TAK

Źródła

Mimo pół roku nowej normalności pracownicy i kandydaci wciąż są pozytywnie nastawieni do pracy zdalnej. Aż 87% respondentów Pracuj.pl chce kontynuować pracę w tym modelu po opanowaniu pandemii.

https://mamstartup.pl/pol-roku-pracy-i-rekrutacji-zdalnej-dane-pracuj-pl

Microsoft doszedł do wniosku, że wielu pracowników czuje się lepiej pracując zdalnie i nie tylko nie są oni mniej efektywni, ale ich wyniki są znacznie lepsze niż kiedy pracowali w biurze.

https://cyfrowa.rp.pl/globalne-interesy/52894-rewolucja-w-microsofcie-praca-zdalna-na-zawsze-i-elastyczne-godziny

Już 83% pracowników chce prawnie zagwarantowanej pracy zdalnej

https://itwiz.pl/juz-83-pracownikow-chce-prawnie-zagwarantowanej-pracy-zdalnej/

Efektywność działania pracodawcy oceniają najlepiej w przypadku wykonywania obowiązków zdalnie (92%), następnie głównie w biurze (89%). Mniej pozytywnych opinii otrzymał model pracy hybrydowej – jednak zaledwie o 7 punktów procentowych różnicy.

https://mamstartup.pl/zdalnie-hybrydowo-czy-w-biurze-co-wybiora-firmy-w-2021-roku

Koronawirus w Polsce. Przedsiębiorca, który w czasie pandemii prowadzi firmę w mieszkaniu, może rozliczyć w kosztach PIT wydatki na czynsz, media oraz sprzęt. I to więcej niż przed koronawirusem. Fiskus się zgadza - podaje w środę "Rzeczpospolita".

https://superbiz.se.pl/prawo/koronawirus-w-polsce-pracujesz-z-domu-zaplacisz-mniejszy-podatek-aa-vsHE-FGuE-c9tz.html

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale