30 obserwujących
437 notek
647k odsłon
  7671   0

To PiS podsłuchiwał dziennikarzy, a nie PO

gazeta.pl
gazeta.pl
To co było prawie od początku oczywiste stało się faktem. Od wczoraj pojawiały się nieoficjalne informacje o tym, że w audycie nie ma żadnych dowodów na podsłuchiwanie dziennikarzy za rządów PO - PSL. Już miesiąc temu były komendant policji w wywiadzie dla Gazety Wyborczej powiedział, że nie ma dowodów, że nie inwigilowano, ale nie ma dowodów, że inwigilowano. Kolejnym ważnym sygnałem na brak podsłuchów po rozkręceniu tej całej psudo afery, był brak złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popłenienia przestępstwa. Dzisiaj Radio Zet podaje oficjalnie, że z materiałów przesłanych przez KGP do prokuratury wynika, że nie było podsłuchów dziennikarzy. Audyt Komendanta Głównego przekazany śledczym nie wskazuje na takie działania.
 
Ten przypadek pokazuje jak prężnie przez lata działała machina zakłamywania rzeczywistości przez Prawo i Sprawiedliwość. Rzucano hasło lub pomówienie, a cały medialny aparat represji skupiony już teraz wokół partii rządzącej rozpoczynał nagonkę. Jest masa takich przypadków jak np. ostatnia wizyta mecenasa Hambury w programie "Tak jest", gdzie wprost do kamery ten szanowany adwokat powtarzał kłamstwa, że miejsca katastrofy pod Smoleńskiem nie badali polscy eksperci. W zeszłą niedzielę posłanka Małgorzata Wassermann w programie publicystycznym mówiła, że na badanie przyczyn wypadku wydano miliony dolarów, co oczywiście jest już dawno obalonym kłamstwem. Tak twierdził Wiesław Binienda, ale dwa lata temu okazało, że Uniwersytet w Akron nie wydał ani centa na ten cel. Tak samo było z odwróceniem kota ogonem z rzekomą prywatyzacją Lasów Państwowych przez Platformę. To tylko wybrane przypadki, bo takich kwiatków jest na pęczki. Można z takich fałszywych wrzutek stworzyć niezły bukiet zatrutych kłamstwem kwiatów. Teraz gdy Prawu i Sprawiedliwości zaczęto patrzeć dokładnie na ręce, opinia publiczna widzi jak na dłoni blefmeńskie zapędy tej partii.
 
Wracając do rzekomego podsłuchiwania dziennikarzy, to od początku pojawiała się teoria, że ten humbuk miał przykryć nową ustawę o policji zwaną też inwigilacyjną. Osobiście nie lamentuję nad tą ustawą. W tym przypadku jestem w stanie zrozumieć argumentację Prawa i Sprawiedliwości. Zresztą nawet kilku poważnych dziennikarzy zajmujących się takimi sprawami na co dzień, nie widzi jakiś większych zagrożeń przy tej ustawie. Nadal nie zmienia to jednak tego, że nie wiadomo czemu zmontowano takiego newsa o podsłuchiwaniu. Mam swoją teorię na ten temat, bo jedno jest niezaprzeczalne. Są dowody na to, że to za rządów PiS-u podsłuchiwano dziennikarzy i ta cała komiczna historia miała być pewnego rodzaju usprawiedliwieniem dla obecnej ekipy, która takie rzeczy praktykowała i będzie to również teraz robiła. Może jest to karkołomma teoria, ale staram się doszukać intencji w tej prowokacji.
 
Wydaje mi się również, że poważne dzienniki (nie będę wymieniał, ale nie jest to oczywiście prawicowa prasa), a dokładniej dziennikarze z tych gazet, które również pisały o tej wydumanej aferze powołując się na swoje źródła, powinny te źródła sobie zweryfikować. Dzisiaj widać którzy dziennikarze pisali od początku, że nie ma dowodów na inwigilację ich środowiska, a to świadczy o tym, że ich źródła są pewne. W kwestii wczorajszej dymisji Komendanta Głównego to państwo miało pełną wiedzę o kandydacie. Problem polega na tym, że u steru służb stanęli ludzie skrajnie niekompetentni, także nie słuchajcie kosmicznych tłumaczeń Mariusza Błaszczaka o winie poprzedniej ekipy rządzącej.
 
Mam nadzieję, że Prawo i Sprawiedliwość na czele z Beatą Szydło przeprosi Parlament Europejski za kłamstwa na temat podsłuchiwania dziennikarzy. Cytowana na początku wypowiedź wiceministra Jakiego pokazuje skalę kompromitacji tego rządu. Pomijam już fakt, że PiS krytykował Komisję Europejską za to, że wiedzę o Polsce czerpała...... z mediów. Hahaha.
 
Źródło
 
Follow me on Twitter
 
Lubię to! Skomentuj60 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale