4 obserwujących
20 notek
35k odsłon
  398   0

"Darwinizm powstrzymuje rozwój nauki"

Co prawda to teoria inteligentnego projektu a nie kreacjonizm, ale perspektywa patrzenia na przyrodę jako na dzieło inżynierii - jak najbardziej popieramy! :)

Profesor Stephen C. Meyer, dyrektor programowy Center for Science and Culture przy Discovery Institute, w wywiadzie dla "Idź Pod Prąd TV":

https://www.youtube.com/watch?v=ENiYxVpga_k

"Perspektywa materialistyczna z góry zamyka naukę na wnioskowanie o projekcie w przyrodzie, nawet jeśli wnioski takie są dobrze uzasadnione. Profesor Stephen C. Meyer w swojej pracy naukowej skupia się na problemie pochodzenia informacji w żywych organizmach zarówno w kontekście pochodzenia życia w ogóle, jak i różnorodnych jego form. Na podstawie analizy danych naukowych m.in. z genetyki, biologii molekularnej czy chemii, dochodzi do wniosku, że jedyną znaną przyczyną powstawania złożonej funkcjonalnej informacji jest inteligencja - umysł - a nie żaden materialny proces. Wraz z innymi naukowcami przedstawiającymi argumenty na rzecz inteligentnego projektu w przyrodzie starają się przekonywać do zmiany podejścia do badań naukowych, które pozwala traktować elementy świata przyrodniczego jako dzieła Inżyniera".

 

Lubię to! Skomentuj28 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie