Artur Rumpel Artur Rumpel
114
BLOG

Moje wrażenia po wyborze Leona XIV

Artur Rumpel Artur Rumpel Społeczeństwo Obserwuj notkę 4

Ojciec Święty Leon XIV zrobił na mnie bardzo dobre pierwsze wrażenie. Niewiele wiedziałem wcześniej  o kardynale Prevoście, ale imię, strój i słowa w połączeniu tworzą kompozycję dającą nadzieję.

Dobre wrażenie utrzymuje się pierwszej Mszy papieskiej z dobrą homilią.

Cieszy też fakt posiadania przez nowego papieża obok teologicznego również wykształcenia matematycznego. I to, że pracował w zawodzie.

Na razie jest jeden minus. Nie śpiewa. A recytowana prefacja brzmi koszmarnie. 

Jestem farmaceutą i antropologiem kulturowym, Mam  na koncie dwie wydane książki- "Religia w Polsce" (2010) oraz "Ludzie i religie w Polsce" (2012) i dziesiątki artykułów drukowanych w różnych czasopismach. Od kilku lat skupiam się na prowadzeniu blogów i szukam wydawców dla kolejnych książek. O kulturze piszę pod adresem https://svetomir.home.blog/, tu zaś piszę głównie o polityce. Nie piszę po to, by komuś zrobiło się przykro. Wręcz przeciwnie, chcę, żeby ci, którzy się ze mną zgadzają, poczuli satysfakcję, a ci którzy się ze mną nie zgadzają, żeby się mogli ze mnie pośmiać. Jednym i drugim chcę poprawić samopoczucie.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (4)

Inne tematy w dziale Społeczeństwo