21 obserwujących
778 notek
184k odsłony
  127   0

Rock end Roll i karnawał

Karnawał trwa i lockdown też. Kluby zamknięte, więc tańczymy w domu. Hulali po polach i pili kakao, hej! No cóż, to czasy minione. Oj, dana, dana…, a babcia śpiewała: i nie ma Cygana. Przydałby się jakiś rock end chłop.

Skoro nie można zrobić skok w bok, dlatego bawmy się słowem. Zapraszam do poczytania, tego co poniżej. Zapraszam również do domowych ćwiczeń, przydadzą się w następnym karnawale, abyśmy nie deptali partnerom po palcach i nie podpierali ścian na karnawałowych balach, potańcówkach, a nade wszystko na balu maturalnym.

Oglądam seniorski The Voice. Czyż przesłaniem programu jest zrobienie z niejednego uczestnika gwiazdę estrady, czy raczej przesłaniem do młodych, aby nie tracili wiary w siebie, wykorzystali szansę, jaką podrzuca przysłowiowy los. Oby dla młodych, śpiewających, tańczących, piszących – nie było za późno, jak dla wielu bohaterów The Voice Senior.

Domowy taniec i śpiew, czyż nie są wesołą, beztroską zabawą. Taniec na parkiecie może być subtelnym flirtem lub dzikim szaleństwem albo regionalnym obrzędem. Pisanie o tańcu jest… moją karnawałową rozkoszą.

PANTOFELKI

Wszystkiemu winne są pantofelki

zmieniają rytm

ciało w czułość

usta słodkie

krucze loki

długie nogi

bystrej sarny

On przerzuca ją nogami w górę

pantofelki aż w niebo fruną i

pióropusz włosów a petardą chłop

ja uwielbiam go ten stary Rock 'n' Roll

2

Wszystkiemu winne są pantofelki

on obraca

wokół osi

w czarach wino

szybkie kroki

czarne oczy

chłopca zwodzą

On przerzuca ją nogami w górę

pantofelki aż w niebo fruną i

pióropusz włosów a petardą chłop

ja uwielbiam go ten stary Rock 'n' Roll

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura