Blog
Teksty kanoniczne
Starosta Melsztyński
Starosta Melsztyński Renegat. Z bocznej linii.
84 obserwujących 1176 notek 1241645 odsłon
Starosta Melsztyński, 4 listopada 2018 r.

Rekolekcje na niedzielę

Uświadamiamy sobie, że Jasna Góra była i jest takim miejscem, które jednooczny Polaków w różnych dziejach historii – przypomniał o. Marian Waligóra OSPPE, przeor Jasnej Góry.

Kościół nie jest obojętny i nie są mu obojętne sprawy gospodarcze – podkreślał ksiądz arcybiskup.

Nasza polityka energetyczna, bo tym się zajmuje, musi jednoznacznie wpiąć się w możliwości rozwoju gospodarczego Polski, a więc stworzyć ponad sektorowe warunki do tego, żeby kraj mógł się rozwijać – akcentował minister energii.

A więc to, co w Polsce świetnie przygotowaliśmy poprzez nasze instytuty w ochronie środowiska, instytuty przyrodnicze. To, że nasze gleby, lasy, nasadzenia w lasach powodują, że mamy pewną szkołę pochłaniania dwutlenku węgla, która jest już promowana za granią – podkreślał wiceminister energii.

Według wyliczeń, które wstępnie zrobiliśmy, to jestem w stanie sobie wyobrazić, że 700 – 800 autobusów metropolii śląskiej mogłoby być napędzanych czystym wodorem produkowanym z naszych koksowni – akcentował Daniel Ozon.

Bardzo liczymy na rozmowy, liczymy również na nasz silny głos i na pokazywanie naszej silnej pozycji w polityce klimatycznej i energetycznej w Europie i na świecie – wskazywał minister Jerzy Kwieciński.

Konferencję na Jasnej Górze zorganizowało Ministerstwo Energii we współpracy ze Stowarzyszeniem Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menedżerów „Nostra Res”, Instytutem Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Fundacją „Czas to Miłość”.

Wszystkie cytaty za:

NA JASNEJ GÓRZE ODBYŁA SIĘ KONFERENCJA GOSPODARCZA Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Boże, miej w opiece polską gospodarkę w szczególności, a Polaków w ogólności i strzeż przed szarlatanami.Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Patriotyzm jest ostatnim schronieniem szubrawców. Samuel Johnson

page counter

 

 

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @deda  Chyba że tak. Tam są jeszcze lepsze kawałki.
  • @lupin1  Widzę np u imigracji zarobkowej w Szwecji zupełne odklejenie od realiów szwedzkich...
  • @HubaGruba  Ja prowadzę badania empiryczne na podstawie wpisów lepszego sortu tu, w S24 i na...

Tematy w dziale