Blog
Teksty kanoniczne
Starosta Melsztyński
Starosta Melsztyński Renegat. Z bocznej linii.
82 obserwujących 1158 notek 1227880 odsłon
Starosta Melsztyński, 4 listopada 2018 r.

Rekolekcje na niedzielę

Uświadamiamy sobie, że Jasna Góra była i jest takim miejscem, które jednooczny Polaków w różnych dziejach historii – przypomniał o. Marian Waligóra OSPPE, przeor Jasnej Góry.

Kościół nie jest obojętny i nie są mu obojętne sprawy gospodarcze – podkreślał ksiądz arcybiskup.

Nasza polityka energetyczna, bo tym się zajmuje, musi jednoznacznie wpiąć się w możliwości rozwoju gospodarczego Polski, a więc stworzyć ponad sektorowe warunki do tego, żeby kraj mógł się rozwijać – akcentował minister energii.

A więc to, co w Polsce świetnie przygotowaliśmy poprzez nasze instytuty w ochronie środowiska, instytuty przyrodnicze. To, że nasze gleby, lasy, nasadzenia w lasach powodują, że mamy pewną szkołę pochłaniania dwutlenku węgla, która jest już promowana za granią – podkreślał wiceminister energii.

Według wyliczeń, które wstępnie zrobiliśmy, to jestem w stanie sobie wyobrazić, że 700 – 800 autobusów metropolii śląskiej mogłoby być napędzanych czystym wodorem produkowanym z naszych koksowni – akcentował Daniel Ozon.

Bardzo liczymy na rozmowy, liczymy również na nasz silny głos i na pokazywanie naszej silnej pozycji w polityce klimatycznej i energetycznej w Europie i na świecie – wskazywał minister Jerzy Kwieciński.

Konferencję na Jasnej Górze zorganizowało Ministerstwo Energii we współpracy ze Stowarzyszeniem Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menedżerów „Nostra Res”, Instytutem Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Fundacją „Czas to Miłość”.

Wszystkie cytaty za:

NA JASNEJ GÓRZE ODBYŁA SIĘ KONFERENCJA GOSPODARCZA Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Boże, miej w opiece polską gospodarkę w szczególności, a Polaków w ogólności i strzeż przed szarlatanami.Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Patriotyzm jest ostatnim schronieniem szubrawców. Samuel Johnson

page counter

 

 

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Zrzutekranu  " Bo przecież biały człowiek w kolorowej Europie ma prawo mieć miejsce dokąd...
  • @marektomasz  Ja potrafię i to zrobiłem w osobnym wpisie.
  • "Przerażony Europejczyk patrzy na marsz faszystów w Warszawie i kombinuje, jak tam się...

Tematy w dziale