84 obserwujących
1188 notek
1259k odsłon
36 odsłon

Rekolekcje na niedzielę

Wykop Skomentuj

Uświadamiamy sobie, że Jasna Góra była i jest takim miejscem, które jednooczny Polaków w różnych dziejach historii – przypomniał o. Marian Waligóra OSPPE, przeor Jasnej Góry.

Kościół nie jest obojętny i nie są mu obojętne sprawy gospodarcze – podkreślał ksiądz arcybiskup.

Nasza polityka energetyczna, bo tym się zajmuje, musi jednoznacznie wpiąć się w możliwości rozwoju gospodarczego Polski, a więc stworzyć ponad sektorowe warunki do tego, żeby kraj mógł się rozwijać – akcentował minister energii.

A więc to, co w Polsce świetnie przygotowaliśmy poprzez nasze instytuty w ochronie środowiska, instytuty przyrodnicze. To, że nasze gleby, lasy, nasadzenia w lasach powodują, że mamy pewną szkołę pochłaniania dwutlenku węgla, która jest już promowana za granią – podkreślał wiceminister energii.

Według wyliczeń, które wstępnie zrobiliśmy, to jestem w stanie sobie wyobrazić, że 700 – 800 autobusów metropolii śląskiej mogłoby być napędzanych czystym wodorem produkowanym z naszych koksowni – akcentował Daniel Ozon.

Bardzo liczymy na rozmowy, liczymy również na nasz silny głos i na pokazywanie naszej silnej pozycji w polityce klimatycznej i energetycznej w Europie i na świecie – wskazywał minister Jerzy Kwieciński.

Konferencję na Jasnej Górze zorganizowało Ministerstwo Energii we współpracy ze Stowarzyszeniem Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menedżerów „Nostra Res”, Instytutem Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Fundacją „Czas to Miłość”.

Wszystkie cytaty za:

NA JASNEJ GÓRZE ODBYŁA SIĘ KONFERENCJA GOSPODARCZA Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Boże, miej w opiece polską gospodarkę w szczególności, a Polaków w ogólności i strzeż przed szarlatanami.Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale