298 obserwujących
483 notki
1891k odsłon
  7836   0

Polacy, nic się nie stało!

Kibicowska przyśpiewka, którą wczoraj niemal całą noc słyszałem pod oknami swojego mieszkania – świetnie podsumowuje zachowanie polskich elit medialnych i politycznych, które po śmierci generała Sławomira Petelickiego niemal zgodnym chórem śpiewają: „Polacy, nic się nie stało, Polacy nic się nie stało”. I jak u kibiców jakoś nie słychać w ich głosach pewności siebie.

Politycy PO, SLD, PSL, a także mainstreamowi dziennikarze już jasno wyrazili żal z powodu dramatu, jakim było samobójstwo generała Petelickiego i potępili szukających spisków kolegów z Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski. A wszystko dlatego, że ci ostatni są zaskoczeni tym, że w Polsce politycy, ludzie służb, wojskowi tak często giną z własnej ręki. Samobójstwo generała Petelickiego jest kolejnym z całej serii dziwnych i zaskakujących śmierci polityków, urzędników i wojskowych. Nie jest to pierwsza śmierć, która mocno zaskakuje opinię publiczną. Andrzej Lepper czy Grzegorz Michniewicz to tylko niektóre z przypadków. Ale naszych polityków i dziennikarzy to nie zaskakuje. Nie są oni także zaskoczeni śmiercią innych generałów, z których jeden zostaje zamordowany przez syna, a drugi strzela sobie w głowę. To dla nich przecież norma. A gdy ktoś stawia pytania, czy to rzeczywiście jest przypadek dowiaduje się, że nie potrafi uszanować śmierci czy snuje teorie spiskowe, bo „przecież nic się nie stało”.
 
Zaśpiew naszych elit, które wciąż na nowo wykrzykują „Polacy, nic się nie stało” (tak jak krzyczeli to po Smoleńsku i po dziwnej śmierci Andrzeja Leppera) brzmi coraz mniej szczerze. Oni wiedzą, że coś się jednak stało, że cały czas coś się dzieje, i dlatego krzyczą jeszcze głośniej, jak kibice pod moimi oknami, że wszystko jest świetnie, że ta śmierć to nic takiego, że to zwyczajne samobójstwo. I że jest wspaniale...

 

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale