37 obserwujących
870 notek
540k odsłon
905 odsłon

Caracal: Vive la France, kurde balans!

Wykop Skomentuj19

Tytuł w Rzeczypospolitej, na ich stronie internetowej: "Obronią nas Patrioty i Caracale" powinien chyba być opatrzony znakiem zapytania. O ile bowiem skuteczność amerykańskich rakiet Patriot jest powszechnie znana, o tyle sprawność bojowa francuskiego helikoptera Caracal znana jest tak samo jak fauna opisywana w "Świecie zaginionym" Artura Conan Doyla.

Chciałbym zwrócić Państwa uwagę, że obecna ekipa trzymająca władzę zamierza nabyć 50 egzemplarzy modelu helikoptera, którego "macierzysta" armia francuska ma aż... 19 sztuk (!). Doskonałe referencje, n'est-ce pas? Ufamy im bardziej, niż oni sami sobie ufają!

Jeśli dodamy słynną na całym świecie jakość francuskiego sprzętu mechanicznego i wzbogacimy to doświadczenie o wykaz akcji bojowych, w których francuskie Caracale miały okazję się sprawdzić - to pozostanie już tylko z dumą wkroczyć do szeregu światowych potęg, które nabyły ów helikopter na swoje wyposażenie (proszę Państwa o powstanie - wymieniam potencjalnych "towarzyszy broni"): Arabia Saudyjska, Brazylia, Kazachstan, Francja (nasz wypróbowany sojsznik), Indonezja, Malezja, Meksyk, Tajlandia, Tunezja.

Vive la France, kurde balans!

(tak zapewne zakrzykną uradowni mieszkańcy okolic Świdnika i Mielca)

Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale