4 obserwujących
35 notek
17k odsłon
4080 odsłon

WAGINA - GWIAZDA KOBIECEJ SEKSUALNOŚCI

Wykop Skomentuj16

 

"Moja pochwa była zielona, różowe nawodnione pola, krowy mruczą, słońce stoi na niebie, luby chłopak delikatnie muska żółtą słomką" (fragment monologu "Moja pochwa była moją wioską" Evy Ensler).

Okolicznościowa rozmowa panów w salonie, którzy rubasznie rozprawiali na temat waginy wychwalając jej wdzięki przykuła moją uwagę i wzbudziła głębsze zainteresowanie. Panowie rozmawiali o waginie, tak jakby to była nowo wybrana miss świata, albo królowa ludzi, kobieta gloria, kobieta pożądana, kobieta bóstwo, kobieta wamp, kobieta erotyczna, jak kameleon inna na każdą sytuację, a każdy z nich kreował swój ulubiony typ tej seksualnej kobiety.

Cóż jest takiego w kobiecej naturze, że my kobiety tak bardzo unikamy mówienia o kobiecej fizyczności – pomyślałam, słuchając nadal rozmowy mężczyz, którzy z taką swobodą i z taką swadą kontunuowali dialog. Dlaczego chętniej mówimy o naszych problemach związanych ze zdrowiem niż o przyjemnościach czerpanych z doznań z kontaktu z mężczyzną. Koncentrujmy się na każdym innym kobiecym organie pozostając jak najdalej od tego, który jest źródłem naszej radości i rozkoszy.

Pobudzona męską wyobraźnią sięgnęłam do definicji waginy. Definicji waginy (vaginy) nie znalazłam, ale znalazłam w wikipedii definicję vaginy dentata (z łac. zębata pochwa). Może to i dobrze, bo ta definicja daje możliwość spojrzenia na waginę poprzez pryzmat baśni i mitu, bo vagina dentata to mit seksualny traktujący o pochwie pożerającej penisa, utożsamiający męskie lęki wobec kobiet. Definicja vaginy dentata jako mitu seksualnego poniekąd tłumaczy bujne fantazje mężczyzn. Dostałam impuls, by pójść za ciosem i stworzyć obraz kobiety-waginy, rodzącej się na kanwie mitu o pochwie pożerającej penisa; bo skoro w „monologach waginy” Evy Ensler uznanego artystycznego dzieła autorka stworzyła koncepcję pochwy jako "świątyni życia, obdartej z sacrum", a z penisa "kapłana uświęcającego życie", które rodzi się na ołtarzu waginy, ja mogę pójść w innym kierunku - stworzenia seksualnej kobiety zanurzonej w wyobraźni mężczyzn poprzez tę "świątynię życia".

Niewątpliwie wagina, z jednej strony napawa mężczyzn głębokim lękiem, a z drugiej wielką fascynacją. Pożera wzrokiem, dotykiem i ciałem męskie gusta, pozwala wejść w siebie męskim żywiołem, rozwibrować się do stanu szczytowego, po czym mniej lub więcej życzliwie je usunąć, by następnie w stanie niemalże kastracyjnego zmasakrowania bezlitośnie porzucić. Zatem kobieta-wagina jest pozbawiona wszelkich skrupułów i ma temperament krwiożerczej modliszki. W błędzie jest mężczyzna, któremu wydaje się , że ją sobie wybrał. Nic podobnego, to ona upolowała jego. Idąc dalej w tym akcie twórczym kobiety -waginy, która skupia w sobie jak w soczewce mit vaginy dentata, można pokusić się o wyodrębnienie różnych jej typów. Pamiętajmy jednak o tym, że mimo różnic wszystkie one mają jedną wspólną cechę, każda z nich jest piękna i kusi mężczyznę niczym diabeł Ewę. Wiedzial o tym Wespazjan Kochowski , który był rzekł - "Patrz, jaka śliczna róża, a nie jest bez wady; Z niej pszczółki miód zbierają, z niej pający jady".

Najlepiej obraz kobiety-waginy kreują sami męższczyźni. W sposób uświadomiony lub nie tworzą je reżyserzy filmów i autorzy książek. Ich wyobraźnia w tym względzie jest niewyczerpana. I choć wielokrotnie nie pamiętamy tytułów i autorów, to na tyle mocno określone typy kobiet bombardowały naszą psychikę, że bez trudu możemy je odtworzyć ponieważ przeniknęły i zadomowiły się w naszej podświadomości.

W moim odczuciu, kobiecość utożsamiana z vaginą manifestuje się też w osobowości kobiety. Mam nieodparte wrażenie, że kobiety dość często oddolnie kształtują trendy, powstała jakaś moda na określony typ kobiety - vaginy . Jestem pewna, że każdy z mężczyzn miał do czynienia z tą częścią kobiecej anatomii, która w jakiś szczególny sposób podobała mu się bardziej niż u innej kobiety, zachowując w pamięci obraz tej kobiety – vaginy, do którego to obrazu chętnie później wracał.

Zatem, przejdźmy już do konkretnych typów kobiet, by w nich wydobyć te cechy waginy-dentata, które nakazują zaliczyć tę kobietę do takiego, a nie innego typu – bo przecież kobiecość odbierana jest przez pryzmat jej atrybutów. Wszystkie one są tworzone w oparciu o mit vaginy dentata i męskie erotyczne fantazje, które i mnie się udzieliły (z zachowaniem odrębności płci ), dlatego w każdy typ kobiety-waginy oprócz innych zalet będę starać się wpleść temperament krwiożerczej modliszki. A zatem postać kobiety- vaginy to głównie fikcja literacka, choć życie jest tak bogate, że trudno cokolwiek przesądzać w tej mierze. Proszę oceńcie to sami: 

Typ 1 – Hedonistka.

Uwodzicielska i romantyczna, zimna, wykalkulowana diablica, przewrotnie blondynka w odcieniu platyny. Ubarwiona anielskimi kolorami prawdopodobnie dla zmylenia i uśpienia czujności mężczyzny, którego traktuje jak swojego przeciwnika. Poraża spojrzeniem czupurnym, zaczepnym, wojowniczym. Charakterologicznie to wybuchowa mieszanka piorunująca.

Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale