12 obserwujących
131 notek
93k odsłony
  169   0

Dzielni obrońcy polskich granic?

Od kilku dni politycy rządzącej partii prześcigają się w pochwałach dzielnych obrońców polskich granic i w oburzeniu na każdego, kto choćby krzywo na nich spojrzy.
Co się dzieje przy granicy wiemy jedynie z tego, co nam powie rząd lub pokażą dziennikarze znajdujący się po białoruskiej stronie. Rząd twierdzi, że żołnierze pełnią tam służbę z narażeniem życia i zdrowia i że postępują zgodnie z prawem. Nikt tego sprawdzić nie może z oczywistych względów- władza zabroniła dziennikarzom przebywania w rejonie, w którym znajdują się uchodźcy, tłumacząc że... obecność kamery czy aparatu prowokuje uchodźców do popisowych ataków !

Teraz jednak mamy nagrania dziennikarzy zatrzymanych przez kilku takich dzielnych obrońców. Po odsłuchaniu tego nagrania epitety pod adresem tych ludzi po prostu same cisną się na usta...

https://www.onet.pl/informacje/onetbialystok/wysiadaj-k-z-samochodu-kulisy-ataku-zolnierzy-na-fotoreporterow-mamy-nagranie/dg48qq5,79cfc278

To jest coś niebywałego. Mniejsza z tym, że żołnierze zatrzymali, przeszukali i więzili przez godzinę skutych dziennikarzy, już samo nagranie z zatrzymania nie pozostawia złudzeń co do tego, że dowódca kierujący tym zatrzymaniem nie jest godzien nosić polskiego munduru. On ten mundur zwyczajnie hańbi. MON umywa ręce opowiadając bajeczki o tym, że nic się nie stało, bo żołnierze nie użyli siły i tym samym prawa nie złamali. Z nagrania wynika jednak coś zupełnie innego, żołnierze skuli zatrzymanych i trzymali ich pod lufami karabinów.
Ciekawe, czy zajmie się nim ta agencja, co to monitoruje, czy nie doszło do znieważenia munduru polskiego funkcjonariusza. W tym przypadku doszło do tego ewidentnie.
Przez samego funkcjonariusza, niestety...

Lubię to! Skomentuj42 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale