Blog
Aferzystom mówimy nie!
Antyaferzysta
Antyaferzysta Działacz społeczny na rzecz uczciwej polityki.
17 obserwujących 302 notki 341636 odsłon
Antyaferzysta, 23 września 2011 r.

Prof. Krystyna Pawłowicz - intelektualny as PiS!

Jedną z najbardziej udanych przedwyborczych decyzji PiS, było moim zdaniem umieszczenie na pozycji nr 1 listy tej partii w Siedlcach wybitnej przedstawicielki świata nauk prawnych, prof. Krystyny Pawłowicz. Bez wątpienia będzie to jedna z gwiazd PiS w przyszłej kadencji Sejmu.

Jest to postać nietuzinkowa z wielu powodów: od wspaniałego przygotowania merytorycznego, którym zmiata z powierzchni ziemi swoich konkurentów, przez zdecydowane i wyraziste poglądy po niezwykle sympatyczną i życzliwą osobowość.

Prof. Krystyna Pawłowicz - (ur. 1952)  jest doktorem habilitowanym nauk prawnych, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego. Na Wydziale Prawa i Administracji UW wykładała przez ponad 30 lat. W 1979 ukończyła aplikację sędziowską.

Prof. Pawłowicz była związana z opozycją antykomunistyczną. Pracowała w biurze prasowym rządu Jana Olszewskiego. Od 2007 jest sędzią Trybunału Stanu. Zasiada w radzie nadzorczej Telewizji Polskiej SA, Od kliku lat współpracuje z Prawem i Sprawiedliwością.

W 2008 zakwestionowała zgodność Traktatu Lizbońskiego z Konstytucją RP. Dała się poznać jako wielka zwolenniczka poszerzania wolności gospodrczej. Jest zagorzałą przeciwniczką Unii Europejskiej, której wieszczy szybki rozpad.

Jej argumenty przeciw UE są jednak w odróżnieniu od często cytowanego przez "Gazetę Wyborczą" bełkotu, na najwyższym intelektualnie poziomie. Mało kogo nie potrafi przekonać do swoich racji.

Warto zapamiętać nazwisko pani profesor, albowiem w kolejnej kadencji Sejmu zapewne nie raz o niej usłyszymy!

Prof. Krystyna Pawłowicz kandyduje do Sejmu RP z 1. miejsca listy PiS w okręgu nr 18, który obejmuje Siedlce, Ostrołękę oraz powiaty: garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wyszkowski.

Więcej o prof. Krystynie Pawłowicz na:

http://krystynapawlowicz.pl/

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Moim celem jest przypominanie, nagłaśnianie i napiętnowanie afer mających miejsce w życiu politycznym. Chcę uczciwej i pozbawionej aferzystów klasy politycznej.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @Cheshire Cat Ale co to ma w ogóle do rzeczy?! Papież tu wyraził swoją opinię o danym...
  • @Sorbifer Pełna zgoda.
  • @Amstern 3.0 "Nawet Kaczynski i jego senatory sparzyli sie na Kobylanskim" Zdanie napisane w...

Tematy w dziale