12 obserwujących
153 notki
143k odsłony
553 odsłony

Reakcje na spot pt. "Dear Poland. Your Holocaust law fools no one. No one forgets"

forum.dlapolski.pl
forum.dlapolski.pl
Wykop Skomentuj3

Parę dni temu ukazał się na You Tube kolejny spot środowisk żydowskich ukazujący rzekomą polską próbę zakłamania historii Holocaustu poprzez wprowadzaną właśnie ustawę IPN. Spot jest zatytułowany: „ Dear Poland. Your Holocaust law fools no one. No one forgets" Można to przetłumaczyć następująco: „ Droga Polsko. Wasza ustawa nie zrobi głupca z nikogo. Nikt nie zapomni”.

Nie mam zamiaru w tej notce podejmować prób analizy przekazu w/w spotu, ani tych wcześniejszych, wyprodukowanych przez część środowisk żydowskich, które stawiały i stawiają Polskę i Polaków w złym świetle. Bardziej interesujące są dla mnie reakcje internautów pod tymi spotami, bo ich rodzaj i skala, są, jak się zdaje, stosunkowo nowym zjawiskiem, w odróżnieniu od przekazu owych środowisk żydowskich, prowadzących od wielu dziesięcioleci podobną i konsekwentną wojnę propagandową przeciw Polsce.

Otóż, w/w spot ma w chwili obecnej ponad 60tys odsłon. 268 „lików” i 11 tys. „dislików”, oraz ponad 3tys. komentarzy. Komentarze pisane są głównie w języku angielskim i nie znalazłem w nich ani jednego aprobującego przekaz spotu. Zakładam, że większość komentarzy napisali Polacy, choć spora ich część nie jest Polakami, co wynika z treści tych komentarzy.

Sam nasuwa się w tym momencie wniosek omawianego tematu, mianowicie, coraz więcej Polaków jest skłonnych walczyć o dobre imię Polski i robi to. Polacy również coraz lepiej posługują się językiem angielskim, co ułatwia prowadzenie podobnych akcji. Istnieje też w świecie zauważalna grupa sympatyków Polski, wyrażających swoje sympatie przy tego typu okazjach, i według mnie, sympatia do Polski i Polaków jest zjawiskiem narastającym.

Zjawisko aktywnej obrony dobrego imienia Polski i Polaków, owego pospolitego ruszenia Polaków w internecie, jest dla mnie ewidentnie związane z odrodzeniem patriotycznym, które można zaobserwować od paru lat w Polsce. Dodam tylko, iż przyjmuję to jako pewnego rodzaju fenomen, bo trudno było zakładać jeszcze jakiś czas temu że ono nastąpi, mając na uwadze okres komuny i wiele lat uprawiania pedagogiki wstydu przez system III RP.

Odnośnie zjawiska narastającej sympatii do Polski na świecie, które chociażby można odnaleźć u tych odwiedzających Polskę i zamieszczających później filmy na You Tube, których tysiące można oglądać na tym kanale, to jak sądzę, powstający właśnie pewien rodzaj mody na nasz kraj. Rzecz nie dotyczy tylko i wyłącznie tych odwiedzających nas i dzielących się później dobrymi wrażeniami z pobytu w Polsce, ale dotyczy także zainteresowania Polską w ogóle, polską kuchnią, historią, bohaterami, i tak dalej i tak dalej. Taki obraz również wyłania się z internetu. Zresztą, duża w tym zasługa samych Polaków, potrafiących w coraz lepszym świetle tworzyć i sprzedawać pozytywny obraz Polski.

Być może, wspomniane wcześniej polskie odrodzenie patriotyczne wpływa w dużym stopniu na taki a nie inny obraz Polski poza Polską, po prostu, inni zazdroszczą nam, że  Polacy otwarcie mówią o patriotyzmie i przywiązaniu do własnych wartości, a poza Polską wszelka aktywność patriotyczna jest wyraźnie ograniczana poprzez wszechogarniającą poprawność polityczną.

I choć wojna o pamięć Polaków z Żydami nadal przypomina walkę Dawida z Goliatem, biorąc pod uwagę wpływ strony żydowskiej na oficjalny obieg informacji, to mając na uwadze owe wcześniej wspomniane zjawiska można się pokusić o pewną dozę optymizmu. Walka o dusze odbywa się obecnie w dużym stopniu właśnie w internecie, gdzie Polacy wykazują się dużą aktywnością i pomysłowością i są wspierani przez znaczną grupą sympatyków. Kropla drąży skałę. I jak się zdaje wystarczy robić swoje, a reszta pozytywnych zjawisk powstaje sama, co widać jak na załączonym obrazku przyglądając się zjawiskom o których mowa.


PS. Dane dotyczące filmu pt. „ Dear Poland. Your Holocaust law fools no one. No one forgets" z dnia wczorajszego.

https://www.youtube.com/watch?v=jKk8Kh9FCAw

 

 


Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale