vipp
KRAINA CYTAT - Silva Rerum
5 obserwujących
89 notek
15k odsłon
  98   1

Ludobójstwo. Animowany film dokumentalny

LINK do  filmu

https://www.cda.pl/video/552371c6_________________________________________________________

Ten film powinien od lat zbierać wszelkie możliwe nagrody filmowe i kulturalne w Polsce, a nie zbiera, właśnie dlatego: bo jest mocny do bólu, absolutnie niepoprawny politycznie, oglądasz go z zaciśniętymi zębami, jest straszny i wspaniały, prawdziwy, prawdziwy, prawdziwy. Bezwzględnie konieczna lektura filmowa dla KAŻDEGO Polaka, mającego w  sercu Boga i Ojczyznę. I pamięć o oceanie krwi , jaki popłynął przez polską Golgotę, zwłaszcza czasu ostatniej wojny.

Pisze ks. Isakowicz-Zaleski: Jest [to] wizja artystyczna Arkadiusza Olszewskiego, oparta o dokumenty historyczne i ukazująca martyrologię polską w czasie II wojny światowej, w tym ludobójstwo dokonywane przez Niemców, Rosjan i Ukraińców. Link godny rozprowadzenia, zwłaszcza wśród młodzieży…

Autor (pochodzący z Pabianic, gdzie też powstał w 2015 r. ten film) o sobie: Nazywam się Arkadiusz Olszewski, urodziłem się w lipcu 1987 roku – jestem rysownikiem, grafikiem oraz producentem gier komputerowych i filmów animowanych. Od jakiegoś czasu skupiam się przede wszystkim na pracach związanych z polską historią. Oprócz “Ludobójstwa” produkuję również krótki film animowany o Żołnierzach Wyklętych…

O swym filmie: Wrzuciliśmy wiązkę granatów do składu amunicji – mówią autorzy. – Łagodną wersję historii znamy od lat, teraz przyszedł czas na zmierzenie się z okrutną prawdą. Film ma za zadanie przypomnieć i odkłamać wiedzę o gehennie, jaką przeżyli nasi rodzice i dziadkowie, przedstawiając najbardziej dramatyczne z wydarzeń jakie dotknęły naród polski w okresie II wojny światowej. (dla Radia Łódź 18.01.2016  https://www.radiolodz.pl/posts/21705-ludobojstwo-brutalna-historia-polski-w-animowanym-dokumencie )

Jeśli nadal powstają w Polsce tak bezwzględnie prawdziwe dzieła, nie lękające się politpoprawnego terroru i ich autorzy, gotowi dla prawdy na banicję z mainstreamu, to znaczy, że wciąż jest nas trochę, również  w młodszym pokoleniu. I że będzie z czego (i z kogo) odbudowywać kiedyś Wolną Polskę.

Na CDA (tylko po polsku): https://www.cda.pl/video/552371c6Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale