vipp
KRAINA CYTAT - Silva Rerum
5 obserwujących
178 notek
32k odsłony
  84   1

W ę g i e l zniewolony

LINK

_______________________________


TelewizjaTychy
49,1 tys. subskrybentów
Aby znaleźć przyczynę braku węgla i katastroficznych jego cen - trzeba cofnąć się o ponad ćwierć wieku - do czasów zakłamanych, mrocznych i złodziejskich... Tam wszystko zło się zaczęło (a kolejnym złodziejom było już łatwiej - szlak został przetarty).
Trąbili o bezrobociu, Ojczyźnie i takie tam, ale woleli kupować ruski węgiel który był odrobinę tańszy i zamykali oczy na to; że kupując nasz (odrobinę droższy) zasilają budżety jedną trzecią jego ceny (obciążenia podatkowe górnictwa i węgla) która przecież wracała do naszej kasy.  A z ruskiego węgla podatki szły do Putina.
...Nagle otwarły się im oczy... I nie jest to przypadek odosobniony; ludzie u władzy nie muszą myśleć ani brać odpowiedzialności - bo to nie jest ich kasa, choć koryto pełne.

W tym kraju da się zamknąć nawet kopalnię złota - pod warunkiem, że każe się jej sprzedawać złoto za bezcen oraz obłoży resztki zysków setkami podatków, opłat itp. - I bilans wyjdzie ujemny:  - kopalnia złota do zamknięcia bo "przynosi straty..."
Kopalniom nakazano sprzedawać węgiel po 270zł elektrowniom, a wszystkich podatków i danin było w sumie 36.
...A chłopu z kilofem i wiadrem opłacało się schodzić do biedaszybu, aby utrzymać własną rodzinę (...zamiast tabunów biurokratów, polityków i złodziei). Choć swój węgiel sprzedawał taniej.
Teraz jest już jaśniej?
________________________


TelewizjaTychy
2 tygodnie temu
W tym kraju da się zamknąć nawet kopalnię złota - pod warunkiem, że każe się jej sprzedawać złoto za bezcen oraz obłoży resztki zysków setkami podatków, opłat itp. - I bilans wyjdzie ujemny:  - kopalnia złota do zamknięcia bo "przynosi straty".

     Kopalniom nakazano sprzedawać węgiel po 270zł elektrowniom, a wszystkich podatków i danin było w sumie 36.

...A chłopu z kilofem i wiadrem opłacało się schodzić do biedaszybu, aby utrzymać własną rodzinę (...zamiast tabunów biurokratów, polityków i złodziei). Choć swój węgiel sprzedawał taniej.

Teraz jest już jaśniej?

________________________________-

Henry Sailor
Henry Sailor
5 godzin temu
nie buzek , a łoBuzek ,głupota, idioci , w Polsce wszystko zamykali i sprzedawali, nasze straty ,to dług, w 2003 r 400 mld zł, a w 2021r  1,1 bln zł ,oczywiście mogą zamykać , ale coś w zamian, energia ze słońca i wiatru jest niestabilna, powinniśmy budować el atomowe, głupota to największe zło naszych polityków , dawniej pilnowano górnictwa , obecnie ignoranci , zamykają , w Niemczech w pobliżu TUROWA jest 9 , a naszej tylko 1 jedna , tak  agentura rosyjska i niemiecka , pod płaszczykiem unii, Polskę doprowadza do bankructwa, jesteśmy krajem  kolonialnym, to nie jeden polityk, a cały sztab partyjnych zdrajców, jak przed rozbiorami, a co robił; balcerowicz, lewandowski, tusku, i łobuzek, piszę małymi literami , bo to zdrajcy  Polski, w Niemczech wszystko się buduje i produkuje , samochody i statki, a w Polsce, nie mamy jednego statku i samochodu w produkcji, możemy tylko narzekać , co zrobiono z Lepperem i innymi, którzy widzieli , i protestowali przeciw likwidacji cukrowni, mleczarni, wojska, sądów ,szkół, przedszkoli , co 4 szpital do likwidacji, ,zamiast budować , to zwijamy Polską gospodarkę , a pieniądz , to towar, a węgiel jest napędem , motorem gospodarki, młodzi wyjeżdżają z Polski, za GIERKA , budowano ,widać , że nie jest istotne jaki jest system partyjny , lecz jacy są ludzie, dobrzy-źli ,mądrzy - głupi, patrioci- zdrajcy, jak wszyscy będziemy; kłamali, kradli, wyprowadzali czołgi przeciw własnemu narodowi , to jesteśmy pośmiewiskiem świata , pieniądz , to towar, tak pisze w każdej encyklopedii, a nasi politycy myślą , że pieniądze daje unia, jak daje , to uzależnia , kiedy , to zrozumieją nasi politycy, Polska , to nasz dom ,sikorski grzmi ,by Niemcy nas prowadzili, być może , sikorski do prowadzenia domu potrzebuje zarządcy, by mówił mu kiedy ma iść do kibla za potrzebą, najlepiej , to samemu się zarządzać, kiedy, to zrozumiemy, a  nie stajemy się bankrutem ,niewolnikiem z własnej decyzji w 2004 roku

......

image

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale