ViC-Thor ViC-Thor
859
BLOG

Uwaga! Pan EINE zwyczajnie kłamie - tak pospolicie.

ViC-Thor ViC-Thor Nauka Obserwuj temat Obserwuj notkę 18

 Nie jestem komunistą, ani nie byłem wychowany w duchu komunistycznym.

Na komunistę jestem za młody. w 1989 roku nie miałem jeszcze 18 lat. - I tu jest kłamstwo blogera EINE.

Niegdzie w tej notce nie napisałem o Platonie ! NIGDZIE !

A pan Eine w swoim odwołaniu się - na niego się powołał. Jego problem.

Napisałem o prawdzie absolutnej, w odpowiedzi na pytania EINE w TRZECH WERSJACH !

W ostatniej strojąc sobie z niego żarty, ponieważ zaironizował sobie z mojej osoby.

Zignorował dwie pierwsze wersje (tak jak przypuszczałem) i czepił się tej, która była mu najwygodniejsza!

 

BEZCZELNOŚCIĄ jest taka wybiórczość.

Rusycyzmy  to jemu są bliskie, więc to raczj on ma coś wspólnego z komunistami.

Nigdzie nie napisałem źle O Kolbe - WIĘC zwyczajnie skłamał i w tym przypadku! Tak po prostu i bezczelnie!

O Popiełuszce nigdy i nigdzie nie pisałem, aż do tej pory  (tu) i to w formie cytowania kłamcy, jakim jest bloger Eine!

       LINK -

 

http://lubczasopismo.salon24.pl/nowypardon/post/325271,dobry-papiez-ateista

 

 

          Prawda jako kategoria filozoficzna , lub religijna od tysiącleci  stanowi jeden z najtrudniejszych problemów.
Poglądy oscylują od całkowitego odrzucenia możliwości istnienia prawdy
( różne kierunki filozoficzne ) , aż do przyjmowana absolutnej prawdy objawionej
(religia).
W życiu codziennym borykamy się z prawdą w dwóch aspektach.


Pierwszy z nich jest problemem odbierania prawdy.
-Możemy tu wyróżnić n.p. Prawdę naukową. Zmienia się ona b. często wraz z rozwojem nauki.
Co jakiś czas upadały teorie, które przez stulecia były uznawane za ostateczną prawdę. (n.p. system geocentryczny , niepodzielność atomu , arystotelesowski pogląd na niezmienność nieba ).
 

- Innym problemem , jest problem prawdy religijnej , gdyż istnieje na świecie conajmniej tysiąc religii , które przedstawiają wiele (objawionych) dogmatów wiary i różnią się między sobą (czasem nawet znacznie )
i zarazem nakazują całkowitą oraz bezwzględną ich akceptację .
 

To samo można zauważyć przy rozpatrywaniu poglądów politycznych , czy ideologicznych .
(Szczególnie w przekonaniach partii politycznych , które
twierdzą , że są tymi jedynymi , prawdziwymi partiami.)
-Istnieje też problem prawdy faktów . Wiadomości przekazywane w rdiu , czy TV
zależą w dużej mierze od nastawienia osoby do poszczególnych faktów.
Dużą rolę odgrywają tu poglądy polityczne .Rozbieżność faktów można też zauważyć gdy kilka osób przedstawia swoją wizję jakiegoś zaobserwowanego zdarzenia.
                      Pomimo tego , iż każda osoba opowiada o tym co według niej zaszło naprawdę , te opisy mogą się różnić, n/p gdy kilku świadków omawia bójkę między murzynem, a białym człowiekiem,
 interpretacja rasisty może różnić się od opowieści człowieka obiektywnego
- Jak widać we wszystkich tych sytuacjach potrzebny jest sceptycyzm przy odbieraniu prawdy.

Drugim aspektem jest problem przekazywania prawdy innym osobom.

Oczywiście etyka nakazuje aby mówić prawdę/przekazywać tylko prawdę,
lecz nawet gdybyśmy chcieli ją przedstawić to i tak nie możemy być do końca pewni, że
przekazujemy absolutną prawdę (z powodów które zostały przedstawione powyżej)
Możemy znaleźć się w takich sytuacjach, w których pomimo tego iż znamy całą prawdę
wątpliwym jest to, czy możemy ją zaraz przekazać.
-- Takimi sytuacjami wątpliwymi etycznie są n/p:
- Problem tajemnicy lekarskiej.
 (Czy lekarz powinien poinformować pacjenta o jego stanie zdrowia?Szczególnie
wtedy gdy ktoś jest śmiertelnie chory.
- Składanie zeznań przez więźniów politycznych, lub jeńców wojennych przed sądem.
(Czy oni mogą wydać swoich współtowarzyszy, lub przekazać inne ważne informacje.
- Bardzo proste i częste są sytuacje kiedy ktoś jest "piękny inaczej",
 czy mamy prawo mówić to jemu i innym? (przykłady można mnożyć i mnożyć.)
Nadmierne staranie się o mówieniu prawdy prowadzi do plotkarstwa,
 które nie jest niczym innym, jak skrywaną agresją (SIC!).


Oczywiście we wszystkich tych sytuacjach powinniśmy powstrzymywać się od wyjawniania całej prawdy,
gdyż może ona spowodować złe działania, lub nie będzi ona mile widziana.

Najlepiej jak najrzadziej wypowiadać zdania ORZEKAJĄCE przekazując naszą subiektywną prawdę.

I tak najczęściej poprzedzać te swoje zdania słowami :"wydaję mi się że", "sądzę że","moim zdaniem", itp.

__________________________________________

Napisałem tą notkę - tu na S24, dlatego że zauważyłem jak n/p Pan Krzysztof Ligęza stara się konwertować fakty medyczne, na aktualne potrzeby prawdy filozoficznej w naszym kraju, w Polsce.

Dziękuję za uważne i rozumne czytanie.

 

ViC-Thor
O mnie ViC-Thor

Ambiwalentny do większości zjawisk i zdarzeń. Tylko w skrajnych sytuacjach bezkompromisowy. Kpiący ze starej schematycznej mentalności, opierającej się na wzniosłych hasłach. __________________________________________________ Zbanowali mnie= Gadowski - po tym jak mu napisałem aby zjadł własne skarpety, a nie własny krawat, jak sam chciał się wykazać własnym "bohaterstwem". :)) = = Wszołek - Za symbol:":DD"-wyśmiałem go tak lakonicznie. Zbanował mnie także szczurbiurowy za to że napisałem mu że CAŁOWANIE W RĘKĘ BISKUPA JEST PERWERSJĄ @rybicki za to że mu przypomniałem słowa profesora Sadurskiego:"Że jest gów-arzem". @MarcinKasprzak za to że AUTENTYCZNIE ZMARTWIŁEM SIĘ ZDROWIEM @eski i jej zaproponowałem zbadanie działania przysadki mózgowej - jeszcze mi wmawia dziecko w brzuch że to był przejaw chamstwa, a nie troski z mojej strony. "I bądź tu dobrym człowiekiem i martw się kobietami po menopauzie..."

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (18)

Inne tematy w dziale Technologie