Grzegorz Gembalski Grzegorz Gembalski
145
BLOG

Wysokie miejsce Polski w rankingu ECBE

Grzegorz Gembalski Grzegorz Gembalski Ekonomia Obserwuj temat Obserwuj notkę 13
Ponieważ trzeba promować dobre wiadomości, warto odnotować, że Polska awansowała na całkiem niezłe 10 miejsce w rankingu Europejskiego Centrum Badań Ekonomicznych.

Ponieważ trzeba promować dobre wiadomości, warto odnotować, że Polska awansowała na całkiem niezłe 10 miejsce  w rankingu Europejskiego Centrum Badań Ekonomicznych. Jak donosi niemiecki dziennik "Welt".

Notowanych jest 21 krajów, na podium USA, Kanada, Szwecja

na 9 miejscu Holandia, która zanotowała ostry zjazd w dół ( z 2 miejsca) my natomiast wyprzedziliśmy naszego regionalnego konkurenta w różnych rankingach ekonomicznych, czyli Czechy. 

Ciekawie jest natomiast za nami, ostatnich 5 miejsc to (uwaga !) Francja (17 miejsce)  Niemcy , Węgry, Hiszpania i Włochy.

Francja zawsze była trudna dla małego biznesu, Węgry zwykle dołują w rankingach europejskich, ale Niemcy Hiszpania Włochy to duże kraje, które wydawało by się przedsiębiorczością stoją. 

My mimo pandemii, wojny i rządów PiS awansowaliśmy o 2 pozycje. 

żródło

https://www.familienunternehmen.de/en/press-area/2023-01-16/germany-is-the-biggest-loser-in-competition-for-business-locations

Otaczający nas cyfrowy świat pełen jest spamu i hejtu, który często ukryty jest pod pozorami anonimowości. Dlatego postanowiłem pisać pod własnym imieniem i nazwiskiem. Nie wstydzę się własnych poglądów i wiem, że one zmieniają się w czasie i pod wpływem innych. 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka