Refleksja na dziś
Blog jak blog. O wszystkim i o niczym
7 obserwujących
102 notki
65k odsłon

Nic się nie stanie! Polacy, nic się nie stanie !

To jest tekst jaki zamiesciłem na salonie przy poprzedniej imprezie pilkarskiej. Właściwie poza drobnymi modyfikacjami mógłbym go zamieszczać cyklicznie. Polska reprezentacja w piłkę kopaną jak zwykle nie popisuje się na miedzynarodowych imprezach. Oczywiscie mecz będzie za kilka godzin i może się okazać, że nasi zagrają fantastycznie, wypracują super sytuacje i wlepią przeciwnikowi 3:0. Tylko czy to naprawde cos zmieni? Poza chwilową euforią w kraju.

Prosimy nie wyrywać foteli.

Co jakiś czas na Salonie pojawiają się recenzje filmów. Chcąc wyjść poza ten schemat, zachęcam tym razem do wizyty w teatrze. A konkretnie w Teatrze Muzycznym w Łodzi, który przygotował spektakl, pod dość ekspresyjnym tytułem "Prosimy nie wyrywać foteli"

Nie traktujmy Rosji jak normalnego kraju

Putin ogłosił mobilizację, szacunki mówią o tym, że powołanych ma być 300 tys. ale nieformalnie mówi się nawet o milionie ludzi. W naszych mediach pojawiło się sporo artykułów o tym, że jest to gest rozpaczy, że rosjanie uciekają za granicę, a armia nie da rady wyszkolić tylu ludzi. Dlaczego więc mam obawy?