Warsztaty Analiz Socjologicznych Warsztaty Analiz Socjologicznych
134
BLOG

Bez parytetów...a kobiety w bractwie muzułmańskim stanowią

Warsztaty Analiz Socjologicznych Warsztaty Analiz Socjologicznych Polityka Obserwuj notkę 0

Ponad 50% członków Bractwa Muzułmańskiego i jej partii Wolność i Sprawiedliwość stanowią kobiety, które doglądały spraw organizacyjnych i politycznych, gdy mężowie za działalność antyrządową siedzieli w więzieniach za czasów Mubaraka.



Waleed El-Haddad pracuje w wydziale spraw międzynarodowych partii Wolność i Sprawiedliwość.

Bractwo Muzułmańskie i licząca na schedę po juncie wojskowej największa partia Wolność i Sprawiedliwość. Działają w większości korporacji zawodowych i mają 42% posłów w wybranym po odsunięciu Mubaraka parlamencie.
Cztery priorytety ideologii:

1) wizja osoby ludzkiej jako obdarzonej niezbywalną godnością,

2) rodzina jako podstawowa komórka społeczna,

3) społeczeństwo otwarte i demokratyczne,

4) rząd działający w zgodzie z wartościami narodu.
 


Dina Zakaria nadzoruje organizacje kobiecie w ramach Bractwa Muzułmańskiego.
Waleed El-Haddad pracuje w wydziale spraw międzynarodowych partii Wolność i Sprawiedliwość.

 

 

Warsztaty Analiz Socjologicznych to nowoczesna instytucja oparta na wzajemnym zaufaniu. Unikamy zaszufladkowania organizacyjnego. Świadomi wyzwań, przed którymi stoją młodzi Polacy mający ambicję wpływać na rzeczywistość społeczną w kraju, nie zaś tylko być jej biernymi uczestnikami, stawiamy na ciągłe doskonalenie naszego Warsztatu. Kontakt: warsztaty@warsztaty.org warsztaty.org Promote Your Page Too

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka