125 obserwujących
727 notek
798k odsłon
  337   1

Black Rock (fundusz hedgingowy) - jedna z szarych technokratycznych eminencji kryzysu C-19

MOTTO 

"«Demokracja – tak jak do tej pory ją rozumieliśmy – okazała się być katastrofą. Demokracja nie może zarządzać światem. Doprowadziła nas do zniszczenia planety, doprowadziła do wojen, spowodowała niezdolność do podejmowania decyzji oraz utratę umiejętności rządów do widzenia perspektywicznego. Spowodowało to przeludnienie planety. Doprowadziło do powstania ogromnej masy ubogich głupców, którzy nie robią niczego innego, jak tylko utrwalają ów demokratyczny system i niszczą wszystko. Świat, gospodarka, polityka powinny być zarządzane przez tych, którzy są zdolni do tego; przez tych, którzy są wizjonerami; przez tych, którzy posiadają wiedzę. Jeśli jakiś kraj nie jest w stanie zarządzać własną gospodarką – my tam docieramy. To my zadbamy o kreowanie bogactwa i o tworzenie przyszłości».

[Larry Fink, założyciel i szef amerykańskiego funduszu hedgingowego «BlackRock» (o roli funduszy hedgingowych w generowaniu kolejnych "kryzysów" pisałem w październiku 2020 w obszernym artykule: https://www.salon24.pl/u/wawel24/1119055,trzy-kryzysy-klimat-migrant-i-wirus-czyli-jak-zarzadzac-globalna-armia-niewolnikow)  w swoistym manifeście technokratycznym. BlackRock to największy fundusz inwestycyjny na świecie, który zosta łprzez amerykański FED użyty do zarządzania miliardami dolarów w obligacjach oraz zakupu funduszy zabezpieczonych hipoteką, jako środka stabilizującego rynki i amortyzującego finansowe skutki kryzysu koronawirusowego. Według analityka Pepe Escobara, BlackRock posiada 5% udziałów w Apple i Exxon Mobil; 6% w Google; jest drugim co do wielkości akcjonariuszem AT&T (Turner, HBO, CNN, Warner Brothers) i największym inwestorem w Goldman Sachs.   BlackRock jest większy niż Goldman Sachs, J. P. Morgan i Deutsche Bank razem wzięte.]


17 lipca 2020, Larry Fink założyciel i szef amerykańskiego funduszu hedgingowego «BlackRock»– osobiście – stwierdził, że noszenie masek «pomoże gospodarce uniknąć następnego lockdown’u»

VIDEO: BlackRock’s Larry Fink: Wearing masks will help economy avoid another shutdown

https://www.cnbc.com/video/2020/07/17/blackrock-larry-fink-us-economy-stock-market-masks-coronavirus.html

Można więc zapytać: Dlaczego to amerykańskiemu Żydowi – Fink’owi, tak bardzo zależy na na tym, by ludzie nosili na twarzach duszące ich kneble (tak to należy nazywać, bo dziurawe kagańce są o wiele zdrowsze).

Przeanalizujmy sprawę.

Już na początku kwietnia 2020, włoska witryna internetowa www.indygraf.com zauważyła, że anty-covidowski interes maseczkowy daje zyski rzędu miliardów euro. Do produkcji masek FFP2 i FFP3 potrzebny jest materiał zwany “blown fusion fabric”. Jest toniezwykle cienka siatka z syntetycznych włókien polimerowych, która tworzy wewnętrzną warstwę filtracyjną maski. Bez włóknin rozdmuchiwanych, produkcja masek sanitarnych nie jest możliwa.

https://en.wikipedia.org/wiki/Melt_blowing

W roku 2019, łączny obrót przemysłu tkanin rozdmuchiwanych wyniósł 8 miliardów euro.

Gdy przyglądamy się największym, światowym producentom tychże materiałów zauważamy, że ich głównymi akcjonariuszami są amerykańskie spółki BlackRock, Vanguard oraz State Street, których wzajemne relacje są tak dziwne, że – jak opiniuje wielu – wygląda na to, iż korporacje te posiadają się wzajemnie.

Grupa Vanguard jest przedstawia się jako amerykański doradca inwestycyjny zarządzający aktywami o wartości ponad 6,2 bln USD. Jest największym dostawcą funduszy inwestycyjnych i drugim co do wielkości dostawcą funduszy typu ETF na świecie po iShareres spółki BlackRock.  https://en.wikipedia.org/wiki/The_Vanguard_Group 

State Street Corporation jest amerykańskim holdingiem finansowym i bankowym z siedzibą w w Bostonie, prowadzącym działalność ogólnoświatową.  https://en.wikipedia.org/wiki/State_Street_Corporation 

Oto lista producentów “blown fusion fabric”:

Atex, Chiny – Najważniejsi akcjonariusze: BlackRock, Vanguard, State Street

Exxon Corporation, USA – Najważniejsi akcjonariusze: BlackRock, Vanguard, State Street

Shanghai Yuanqin Purification Technology, Chiny – Główny akcjonariusz: rząd chiński

Du Pont De Nemours and Company, USA – Najważniejsi akcjonariusze: BlackRock, Vanguard

Harkrishan Medicals, Indie – Przedsiębiorcy hinduscy, partnerzy chińscy

Dow Chemical Company, USA – Najważniejsi akcjonariusze: BlackRock, Vanguard

Kimberly-Clark Corporation, USA – Najważniejsi akcjonariusze: Vanguard, BlackRock

Fiberweb, Indie – Przedsiębiorcy hinduscy, partnerzy chińscy

Berry Plastics, USA – Najważniejsi akcjonariusze: Vanguard, BlackRock

Przechodzimy do masek.

Największym producentem masek sanitarnych jest chińska firma Byd – co jest skrótem od “Build Your Dreams”. Byd, produkuje także samochody oraz wytwarza części do telefonów komórkowych. W ciągu zaledwie trzech miesięcy firma ta stała się największym na świecie producentem masek występujących w roli ochrony przeciwko koronawirusowi.

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale