46 obserwujących
812 notek
357k odsłon
  674   0

J.Cramer: Pandemia doprowadziła do „jednego z największych transferów majątku w historii”

część I

SZALONE PIENIĄDZE WŁAŚNIE SIĘ ZACZYNAJĄ...

Pandemia doprowadziła do „jednego z największych w historii transferów majątku z dołu do góry”


"Czy zauważyliście osobliwy fakt, że mimo blokady, kryzysu gospodarczego, dziesiątek milionów bezrobotnych i wielu korporacji ogłaszających upadłość, Wall Street ma okres prosperity? Jim Cramer z CNBC zbadał tę anomalię kilka dni temu, wydając swój werdykt: „patrzymy na odbicie w kształcie litery V na giełdzie podczas gdy ożywienie gospodarcze nie ma nic wspólnego z kształtem litery V. To, co się dzieje, jest jednym z największych transferów majątku w historii ”.

Jim Cramer: Pandemia doprowadziła do „jednego z największych transferów majątku w historii”


Jak rynki finansowe mogą się odbić, skoro gospodarka upada? Odpowiedź Cramera jest prosta.„Ponieważ rynek finansowy nie reprezentuje gospodarki; reprezentuje przyszłość wielkiego biznesu ”.

Cramer zwraca uwagę, że podczas gdy małe firmy upadają jak muchy, wielki biznes - oczywiście wraz z większym bogactwem - przechodzi przez kryzys praktycznie bez szwanku.

Cramer przewiduje, że transfer będzie miał „straszny wpływ” na USA. Już widzimy tsunami bankructw. Skutki gospodarcze są nieuniknione. Dane federalne pokazują, że w kraju stopa bezrobocia wynosi 13,3 procent . Majątek amerykańskich miliarderów wzrósł o 565 miliardów dolarów między 18 marca a 4 czerwca, podczas gdy w tym samym 11-tygodniowym okresie 42,6 miliona Amerykanów złożyło podania o pracę. Wyniki są druzgocące, choć nie są przedmiotem wiadomości: podczas gdy naród amerykański staje się biedniejszy, bogaci stają się coraz bogatsi.

Można by pomyśleć, że amerykańska lewica i postępowe instytucje polityczne jako pierwsze zostaną zaniepokojone tymi wydarzeniami. Jesteśmy skłonni wierzyć, że łagodzenie bogatych i ich chciwości, troska o ludzi pracy i walka o równe szanse i sprawiedliwość w ogóle to główne zmartwienia lewicy.

Jednak rzeczywistość amerykańska sugeruje coś przeciwnego. Zamiast zjednoczyć nas w zaciętej walce z Wall Street i rabowaniem w biały dzień tego, co pozostało z amerykańskiego bogactwa, amerykańska lewica inwestuje ostatnie krople politycznej energii w „wojnę rasową”. Zamiast angażować się w kluczowe wartości ideologiczne lewicy, a mianowicie: walkę klasową, która jednoczy nas w jedną gniewną pięść oporu przeciwko tej kradzieży i dyskryminacji i bez względu na naszą rasę, płeć czy orientację seksualną, amerykańska lewica zmusza nas do walki ze sobą nawzajem. .

Milczenie lewicy na temat obecnych „transferów bogactwa” z Wall Street nie jest przypadkiem. Amerykańskie instytucje lewicowe i postępowe są wspierane finansowo zarówno przez Wall Street, jak i globalnych finansistów. To finansowanie oznacza, że w praktyce amerykańska lewica działa jako kontrolowana opozycja. Zachowuje swoją aktualność, podtrzymując napięcia społeczne i rasowe, które odwracają uwagę od Wall Street i jej przestępstw. Tak zwana „lewica” również niechętnie wskazuje na Wall Street, i jej obecną kradzież, ponieważ taka krytyka, jakkolwiek uzasadniona, byłaby natychmiast oceniana jako „antysemicka” przez instytucje żydowskie, które same siebie wyznaczyły do nadzorowania zachodniego dyskursu publicznego. [...] " 

[Gilad Atzmon, fragment artykułu "Weimar 2020"]

========================

część  II

Dr Antony P. Mueller: Od lockdownu do Wielkiego Resetu, czyli co szykują globalni mandaryni


image


[artykuł z portalu MISES INSTITUTE https://mises.org/ ]

     

"Blokada w następstwie pandemii koronawirusa przyspieszyła realizację od dawna utartych  planów ustanowienia tak zwanego nowego porządku światowego. Pod auspicjami Światowego Forum Ekonomicznego ( WEF ) globalni decydenci opowiadają się za „ Wielkim Resetem ” z zamiarem stworzenia globalnej technokracji. To nie przypadek, że 18 października 2019 r. W Nowym Jorku WEF  uczestniczyło w „Wydarzeniu 201 ” podczas ćwiczenia pandemicznego „wysokiego szczebla” zorganizowanego przez John Hopkins Center for Health Security .

Ta nadchodząca technokracja wymaga ścisłej współpracy między szefami branży cyfrowej i rządami. Dzięki programom takim jak gwarantowany dochód minimalny i opieka zdrowotna dla wszystkich nowy rodzaj zarządzania łączy ścisłą kontrolę społeczną z obietnicą wszechstronnej sprawiedliwości społecznej.

Prawda jest jednak taka, że ​​ten nowy światowy porządek cyfrowej tyranii wiąże się z kompleksowym systemem kredytu społecznego . Chińska Republika Ludowa  jest pionierem tej metody nadzoru i kontroli osób, korporacji i podmiotów społeczno-politycznych.

W przypadku osoby indywidualnej tożsamość ograniczy się do aplikacji lub chipa, który rejestruje prawie każdą aktywność osobistą. Aby uzyskać kilka indywidualnych praw i czy to tylko podróż do określonego miejsca, osoba musi zrównoważyć takie pozorne przywileje  poddaniem się sieci przepisów, które szczegółowo określają, co jest „ dobrym zachowaniem ” i jest uważane za korzystne dla ludzkości i środowiska. Na przykład podczas pandemii tego rodzaju kontrola rozciągałaby się od obowiązku noszenia maski i zachowywania dystansu społecznego do posiadania określonych szczepień w celu ubiegania się o pracę lub o zezwolenie na podróżowanie.

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale