53 obserwujących
1127 notek
442k odsłony
  632   0

Szalony plan pandemiczny, czyli biblijny Józef, hr.Aleksy Tołstoj i Klaus Schwab

WSTĘP


MOTTO

"Jeśli mogą cię ukarać za wyjście na spacer, mogą już zrobić wszystko."


"Rosyjski pisarz, hrabia Aleksiej Tołstoj (daleki, młodszy krewny Lwa) nakreślił wyimaginowaną próbę przejęcia władzy przez złoczyńców. Pięciu amerykańskich potentatów szerzy panikę, że Księżyc za chwilę spadnie na ziemię i wszystkich zabije. Bez wiedzy wszystkich, ostrzeliwują Księżyc swoimi potężnymi pociskami i rozbijają go na kawałki. Kiedy ludzie wpadają w panikę, a giełda spada, Five Tycoons kupują wszystko i stają się panami świata."

"W prawdziwym życiu schemat jest równie zgrabny. Ludzkość wpada w panikę z powodu choroby. Panika zatrzymuje produkcję; akcje spadają; źli ludzie otrzymują miliardy z Systemu Rezerwy Federalnej (FRS) i używają tych pieniędzy do kupowania aktywów świata. Świat zostanie zniszczony przez blokady [lockdowny]; ludzie stracą środki na zarabianie na chleb. Ustanowiony system całkowitego nadzoru nie pozwoli im się zbuntować. W końcu posłuszni i pożyteczni będą karmieni przez hojnych Mistrzów, podczas gdy nieposłuszni wymrą.

W pewnym sensie jest to powtórka spisku biblijnego Józefa w Egipcie. W opowieści biblijnej Józef gromadzi zboże, gdy zbiory są dobre, i sprzedaje żywność z dużym zyskiem, gdy zbiory są niewielkie. W ten sposób zniewala Egipcjan. Nasi Mistrzowie nie czekają latami; stwarzają trudności, zmuszając ludzi do trzymania się z dala od swojej pracy, a potem kupują wszystko, co jest do kupienia.

Właściwie jest to szalony plan. Jego sukces zależy od naszej bierności, ale nie musimy być bierni. Możemy odmówić paniki, zaprzeczyć blokadom, zakazać ratowania bankierów i potentatów." [fragment artykułu I.Shamira "Koronawirus, strach i ubóstwo"].


część I


SZALONE PIENIĄDZE WŁAŚNIE SIĘ ZACZYNAJĄ...     Pandemia doprowadziła do „jednego z największych w historii transferów majątku z dołu do góry” 


"Czy zauważyliście osobliwy fakt, że mimo blokady, kryzysu gospodarczego, dziesiątek milionów bezrobotnych i wielu korporacji ogłaszających upadłość, Wall Street ma okres prosperity? Jim Cramer z CNBC zbadał tę anomalię kilka dni temu, wydając swój werdykt: „patrzymy na odbicie w kształcie litery V na giełdzie podczas gdy ożywienie gospodarcze nie ma nic wspólnego z kształtem litery V. To, co się dzieje, jest jednym z największych transferów majątku w historii ”.

Jim Cramer: Pandemia doprowadziła do „jednego z największych transferów majątku w historii”

  

Jak rynki finansowe mogą się odbić, skoro gospodarka upada? Odpowiedź Cramera jest prosta.„Ponieważ rynek finansowy nie reprezentuje gospodarki; reprezentuje przyszłość wielkiego biznesu ”.

Cramer zwraca uwagę, że podczas gdy małe firmy upadają jak muchy, wielki biznes - oczywiście wraz z większym bogactwem - przechodzi przez kryzys praktycznie bez szwanku.

Cramer przewiduje, że transfer będzie miał „straszny wpływ” na USA. Już widzimy tsunami bankructw. Skutki gospodarcze są nieuniknione. Dane federalne pokazują, że w kraju stopa bezrobocia wynosi 13,3 procent . Majątek amerykańskich miliarderów wzrósł o 565 miliardów dolarów między 18 marca a 4 czerwca, podczas gdy w tym samym 11-tygodniowym okresie 42,6 miliona Amerykanów złożyło podania o pracę. Wyniki są druzgocące, choć nie są przedmiotem wiadomości: podczas gdy naród amerykański staje się biedniejszy, bogaci stają się coraz bogatsi.

Można by pomyśleć, że amerykańska lewica i postępowe instytucje polityczne jako pierwsze zostaną zaniepokojone tymi wydarzeniami. Jesteśmy skłonni wierzyć, że łagodzenie bogatych i ich chciwości, troska o ludzi pracy i walka o równe szanse i sprawiedliwość w ogóle to główne zmartwienia lewicy.

Jednak rzeczywistość amerykańska sugeruje coś przeciwnego. Zamiast zjednoczyć nas w zaciętej walce z Wall Street i rabowaniem w biały dzień tego, co pozostało z amerykańskiego bogactwa, amerykańska lewica inwestuje ostatnie krople politycznej energii w „wojnę rasową”. Zamiast angażować się w kluczowe wartości ideologiczne lewicy, a mianowicie: walkę klasową, która jednoczy nas w jedną gniewną pięść oporu przeciwko tej kradzieży i dyskryminacji i bez względu na naszą rasę, płeć czy orientację seksualną, amerykańska lewica zmusza nas do walki ze sobą nawzajem. .

Milczenie lewicy na temat obecnych „transferów bogactwa” z Wall Street nie jest przypadkiem. Amerykańskie instytucje lewicowe i postępowe są wspierane finansowo zarówno przez Wall Street, jak i globalnych finansistów. To finansowanie oznacza, że w praktyce amerykańska lewica działa jako kontrolowana opozycja. Zachowuje swoją aktualność, podtrzymując napięcia społeczne i rasowe, które odwracają uwagę od Wall Street i jej przestępstw. Tak zwana „lewica” również niechętnie wskazuje na Wall Street, i jej obecną kradzież, ponieważ taka krytyka, jakkolwiek uzasadniona, byłaby natychmiast oceniana jako „antysemicka” przez instytucje żydowskie, które same siebie wyznaczyły do nadzorowania zachodniego dyskursu publicznego. [...] " 

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale