53 obserwujących
1121 notek
439k odsłon
  43   0

Wielki Skok C-19, czyli partnerstwo publiczno-prywatne vel korporacjonizm państwowy

Partnerstwo publiczno-prywatne lub korporacjonizm państwowy

Niezależnie od tego, czy był to wirus RSV, który podobnie jak koronawirus ma objawy przeziębienia, czy gorączka krwotoczna Ebola, odpowiedź była taka sama: traktuj to jako stan zagrożenia zdrowia publicznego, zbieraj pieniądze rządowe, przejmij kontrolę nad reakcją regulacyjną i nakłoń BIG PHARMA do umieszczenia igły w każdym ramieniu – i pieczątki w każdym paszporcie szczepionki.

Wszystko zmierzało w tym samym kierunku: natychmiastowa, destrukcyjna zmiana w społeczeństwie jako pretekst do nowych projektów biznesowych. Niemal zawsze towarzyszy mu wezwanie o dotacje ze środków publicznych. Wcześniej uznawano to za ssanie dotacji, ale teraz nazywamy to partnerstwem publiczno-prywatnym.

Z historycznego punktu widzenia armada bardzo przypominała korporacjonizm państwowy napędzany wichrami wojny: cenzurą wojskową, zawieszeniem władzy ustawodawczej i usług publicznych, od sądów po opiekę zdrowotną.

Światowe Forum Ekonomiczne, założone w 1971 roku, przedstawiło Model Harzburga (HM) zarządzania przedsiębiorstwem, kształtujący zachowanie pracowników poprzez ideologię. Odpowiadało to korporacyjnej i biurokratycznej modzie na zarządzane wyniki — lub zarządzanie przez cele.

Jego mistrz, Klaus Schwab, był idealny do tej roli, ponieważ miał wystarczająco dużo rodzinnego związku z „Trzecią” rewolucją, by być odpowiednio zastraszającym kapitanem „Czwartej” – zwłaszcza dla menedżerów i kadry kierowniczej, których szkolił na swoim zimowym obozie treningowym w Davos w Szwajcarii . 

Tam ukształtował Forum Młodych Globalnych Liderów, a nawet młodszych Global Shapers („siła młodości w działaniu”), którzy utworzyli jego parapolityczne skrzydło. Za zaokrąglonym, dobrodusznym Klausem stały twarde korporacje z historią, w tym potomkowie IG Farben (por. IG Farben: korzenie planu COVID) i ci krążący wokół sfery Rockefellera, która nadała projektowi farmaceutyczno-chemiczny i medyczno-eugeniczny charakter.

Źródło: https://moneycircus.substack.com/p/the-great-reset-is-complete

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale