Piotr Daszak przyznaje, że „ch
Autor: TYLER DURDEN Środa, 09. 06. 2021 - 08:23 AM Potwierdzone przez Natalie Winters via TheNationalPulse.com, https://cms.zerohedge.com/s3/files/inline-images/2021-06-09_5-18-40.jpg?itok=DlkG82T8 Piotr Daszak przyznał się w 2016 roku, na forum
1 obserwujący
16 notek
3485 odsłon
  228   0

Nowa Unia Europejska.

To jest najnowsza informacja z przyszłością Ukrainy w tle. Tego należało się spodziewać, kiedy zaczęły się dyplomatyczne działania brytyjskie i polskie wokół Ukrainy.

Johnson proponuje alternatywną unię z Ukrainą, może obejmować kraje bałtyckie – media.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zaprosił ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego do stworzenia nowego sojuszu, alternatywy dla UE, który mógłby obejmować również państwa bałtyckie, poinformował włoski dziennik Corriere della Sera, powołując się na własne źródła.

Sojusz ten mógłby obejmować, poza Wielką Brytanią i Ukrainą, Polskę, Estonię, Łotwę, Litwę i ewentualnie później Turcję.

Johnson uważa, że ​​motywacją członków sojuszu byłaby nieufność wobec Brukseli i frustracja z powodu reakcji Berlina na rosyjską agresję. Państwa jednoczyłby entuzjazmem dla suwerenności narodowej, liberalna gospodarką rynkowa i całkowicie jednoznaczna ocena militarnego zagrożenia ze strony Moskwy.

Według źródeł Corriere della Sera, Johnson przedstawił Zełenskiemu swoją ofertę podczas ich spotkania w Kijowie 9 kwietnia. Kijów nie wyraził żadnego stanowiska w tej sprawie.

Według gazety Zełenski nie może się doczekać szczytu UE 23 czerwca, na którym europejscy przywódcy mogą zdecydować, czy przyznać Ukrainie status kandydata i rozpocząć formalne negocjacje w sprawie członkostwa tego kraju w UE. Jeśli jednak Ukrainie zostanie przedstawiona bardziej abstrakcyjna formuła „perspektywy europejskiej”, Zełenski może poważniej rozważyć propozycje Johnsona, zauważa Corriere della Sera.

Nie jest też jasne, czy Polska i kraje bałtyckie zgodzą się na taki sojusz. Jeden z europejskich ministrów zauważył, że Johnson próbował jedynie wygrać polityczne dywidendy takimi propozycjami.

Litwa nie otrzymała jeszcze konkretnej propozycji dotyczącej pomysłu brytyjskiego premiera Borisa Johnsona na alternatywny sojusz, powiedział w piątek minister spraw zagranicznych Gabrielius Landsbergis.

Jednak najwyższy dyplomata litewski podkreślił potrzebę wzmocnienia istniejących sojuszy.

„Nie widzieliśmy żadnej konkretnej propozycji. Nie mamy pojęcia, jaka jest jego treść, jaka jest realna i jak poważna” – powiedział Landsbergis dziennikarzom po Vilnius- Russia Forum.

„Jednakże [konieczne] jest wzmocnienie NATO, rozwiązanie dylematów, przed którymi stoimy, np. tureckie weto, zamykanie drzwi, czy nie zamykanie Ukrainie i innym krajom możliwości przystąpienia do NATO – to są najpoważniejsza gwarancja bezpieczeństwa w przyszłości; dopóki Ukraina nie będzie mogła wstąpić do NATO, być może należy pomóc Ukrainie wejść do NATO, aby mieć siły zbrojne i system obronny spełniający standardy NATO – powiedział.

Landsbergis. Powiedział, że wierzy, iż są to realistyczne cele.

https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1704219/johnson-proposes-alternative-union-with-ukraine-may-include-baltic-states-media

Anna-PK

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale