1 obserwujący
32 notki
22k odsłony
  518   0

Witalij Kliczko na Wrocław Global Forum

materiały prasowe WGF 2012
materiały prasowe WGF 2012

Jednym ze znamienitych gości tegorocznej edycji Wrocław Global Forum będzie Witalij Kliczko. Światowej sławy ukraiński bokser, mistrz świata w wadze cieżkiej odwiedzi Wrocław, już nie w roli czynnego sportowca, a bardzo aktywnego opozycyjnego polityka ukraińskiego.

W 2010 r. Kliczko założył i został liderem partii politycznej ukraińskiego Demokratycznego Aliansu na rzecz  reform (UDAR). Partia zapowiedziała swój udział w październikowych wyborach parlamentarnych na Ukrainie. Sam Kliczko deklaruje, że chce aby jego partia stała sie trzecią siłą polityczną w kraju.

Kliczko od lat jest zdeklarowanym przeciwnikiem obecnego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. W trakcie "pomarańczowej rewolucji" wspierał Wiktora Juszczenkę oraz Julię Tymoszenko. W kwietniowym wywiadzie dla niemieckiego tygodnika Der Spiegel Kliczko stwierdził, że Ukraina staje się krajem coraz bardziej autorytarnym. Z drugiej jednak strony stanowczo sprzeciwia się bojkotowi EURO 2012 na Ukrainie. Na łamach niemieckiego tabloidu Der Bild wzywał kibiców do odwiedzenia Ukrainy, mimo bulwersującej sprawy Julii Tymoszenko.

W kwietniu 2006 r. Kliczko został wybrany do Rady Miasta Kijowa, dwukrotnie ubiegał się tez o stanowisko mera tego miasta. Jest Ambasadorem Dobrej Woli UNESCO i od lat, razem z bratem Włodzimierzem, angażuje się w działalność charytatywną.


 

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale