12 obserwujących
843 notki
207k odsłon
  171   0

Sektor publiczny a innowacje

Strasznie merdia mają fioła na punkcie bycia innowacyjnym. Nic tylko innowacyjność i innowacyjność, wspieranie innowacyjności aż do znudzenia. Tylko jak zapytać co z tej innowacyjności wynika to zapada milczenie. Jakie to konkretnie ważne wynalazki zostały dokonane w Polsce w ostatnich latach? Proszę sobie dać spokój z opowieściami o laserze niebieskim, polskim grafenie i turbince Kowalskiego.

Rzepa donosi:

Sektor publiczny też może napędzić innowacje. Do tej pory nie odgrywał w tym zakresie wielkiej roli ale teraz okazuje się, że sektor publiczny może stanowić katalizator innowacyjności.

My, Wielki Wódz, doskonale wiemy jak będzie wyglądało robienie innowacyjności przez sektor publiczny. Oto jak:

Pan Minister powie że trzeba wspierać innowacyjność. Na co Panowie wieceministrowie opracują program przekazania funduszy i grantów na wspieranie innowacyjności. Poniżej wiceministrów jacyś Sekretarze Stanu zorganizują konkursy mające przyznawać granty za innowacyjność i wezwą uczelnie do nadsyłania projektów. Wtedy na jakiejś uczelni Rektor wezwie Profesora i powie mu: „Słuchaj Zenek, jest kasa do wzięcia za innowacyjność. Napisz projekt jak będziecie wspierać innowacyjność to go wyślemy. Profesor napisze, projekt będzie wysłany i uczelnia dostanie kasę na otwarcie kierunku studiów pod tytułem:

Socjologia innowacyjności i zachowań rynkowych

Co się będzie na tych studiach uczyć?

Cytujemy:

Wszechstronna, ogólna i specjalistyczna wiedza, uzyskana w trakcie studiów licencjackich, umożliwi absolwentowi podejmowanie prac badawczych i analitycznych w obszarze procesów i problemów społecznych występujących w różnych regionach kraju z wykorzystaniem specjalistycznych programów informatycznych (SPSS). Absolwent będzie przygotowany do projektowania i wdrażania programów (w tym unijnych), skierowanych do konkretnych organizacji gospodarczych na rynku krajowym i rynkach lokalnych.

Macie to państwo na piśmie: zdaniem czynowników udających uczonych innowacyjność polega na uczeniu studentów pisania podań o pieniądze z programów unijnych.

Tak innowacyjność pojmują ludzie sfory budżetowej.

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie