wiktor karwoski wiktor karwoski
440
BLOG

NAUKOWE OSZUSTWA

wiktor karwoski wiktor karwoski Technologie Obserwuj notkę 3


W I E L K I   P R Z E K R Ę T   Z   A T O M E M

Od przeszło stu lat naukowcy próbują ustalić co znajduje się w jądrze atomu. Wiele odkryć, wiele znanych nazwisk i brak konkretów i brak dowodów na to, że te odkrycia opisują rzeczywistość. Wszystkie odkrycia mówiące o budowie atomu i jego jądra to założenia, które przyjęto na widzi mi się. Widzi mi się, że ten błysk w szklanej rurce to elektron a ten drugi to proton a ten z boku to neutron. By udowodnić te odkrycia wynikające z założeń wymyślono specjalny dział nauki nazwany mechaniką kwantową. Ale i kwantonizacja atomu nie wyjaśnia przekonująco naukową wersję jego aktualnej budowy.


To informacje z Internetu!
Atomy zbudowane są z jąder atomowych i powłok elektronowych.
Powłoka elektronowa to zewnętrzna powłoka atomu.


A tak odkryto elektrony:
Aparatura doświadczalna Thomsona była bardzo prosta. Była to szklana próżniowa rura z umieszczonym w środku rozgrzanym metalowym drucikiem emitującym elektrony, które przyspieszone polem elektrycznym docierały do pokrytego fosforem ekranu. Elektrony padając na ekran powodowały błyski światła.

Tylko geniusz mógł stwierdzić, że rozgrzany metalowy drut w próżni rury emituje elektrony. Takie stwierdzenie oznaczało, że rozgrzany drut emituje elektrony pobrane z powłok atomowych. Ale co się dzieje z atomami, które zostają pozbawione powłok elektronowych. Wniosek wyciągnąć można tylko jeden: pozostają same jądra metalu. Oznacza to, że po wypromieniowaniu elektronów każdy atom zmniejsza się sto tysięcy razy ( wielkość atomu 10-10 metra, wielkość jądra atomu10-15 metra. ) co praktycznie oznacza, że drut znika.

W rzeczywistości w - próżniowych bańkach z metalowym drucikiem w środku – nazywanych żarówkami. Metalowy drut rozgrzany przepływającym prądem wypromieniowuje światło. Mimo tego, że żarówka świeci tysiące godzin metalowy drut nie zanika, choć zdarza się, że metalowy drucik pęka. Ale jest to zanik wiązań między atomowych w metalowym druciku pod wpływem wysokiej temperatury co jest typowym zjawiskiem w metalach. Okazuje się, że rozgrzany drut nie emituje elektronów tylko emituje promieniowanie, które po zderzeniu z powłoką szklaną żarówki rozprasza się i możemy zobaczyć część promieniowania powszechnie nazywanym światłem. Drut emitujący światło przez wiele tysięcy godzin nie zanika nie zmienia się praktycznie. Jest to dowodem na to, że powłoka atomu to nie elektrony ani światło. Powłoka atomu jest bardzo sztywna i wytrzymała. Potwierdza to walcowanie metalu, gruby kawał metalu można rozwalcować na bardzo cienką blachę. Pod naciskiem ogromnego ciężaru walców powłoka atomu się nie rozpada tylko atomy się przesuwają.
Stwierdzenie Thomsona, że promieniowanie świetlne to elektrony i, że to one stanowią powłokę atomu to wielkie oszustwo. Pan Ryszard Walo nazwałby takie postępowanie Thomsona aktem rozpaczy.
Okazuje się, że wszystkie informacje na temat budowy atomu i jego jądra to tylko naukowe akty rozpaczy. Nie wyłączając wymyślenia mechaniki kwantowej, którą nazwałbym wielkim aktem rozpaczy.


A oto jak odkryto jadro atomu, protony i neutrony.
Ernest Rutherford odkrył następny składnik atomów, mianowicie jądra atomowe. Od razu jednak stwierdzono, że nie mogą być one niepodzielnymi składnikami materii, jako że radioaktywne jądra emitują elektrony oraz inne, dodatnio naładowane i znacznie cięższe cząstki, nazwane protonami. Przyjęto zatem model atomu składającego się z dwóch rodzajów cząstek elementarnych - elektronów i protonów i pogląd taki utrzymywał się całkiem długo. Nawet gdy w 1934 r. odkryto następną cząstkę - neutron nie przypuszczano, że jest to składnik wszystkich jąder. Nie był tego pewien sam James Chadwick, odkrywca tej pierwszej znanej elektrycznie obojętnej cząstki (nie licząc fotonów). Neutron zaczął w świadomości naukowców istnieć na równych prawach z protonem dopiero dwa lata później, gdy wykazano istnienie niezależnych od ładunku sił jądrowych.
Skąd w radioaktywnych jądrach elektrony. Podobno elektrony znajdują się na zewnątrz jądra w powłokach.


A tak Rutherford odkrył jądra atomu.
Rutheford zaproponował, aby bardzo cienka złota folia , była bombardowana szybkimi cząstkami alfa ze źródła 214Po (źródło było w obudowie ołowianej). Ze źródła cząsteczki padały na folię i były na niej rozpraszane. Rozpraszanie to mogło być obserwowane przez mikroskop . Całe urządzenie znajdowało się w obudowie metalowej i było przykryte płytą szklaną . Urządzenie zostało przymocowane do podstawy . Folia złota miała grubość około 5*10-7 metra.Rutheford przeprowadził teoretyczną analizę kątów rozproszenia zgodnie z teorią atomu Thomsona i zgodnie z wysuniętą przez siebie teorią- założył, że atom zbudowany jest z dodatnio naładowanego jądra i ujemnie naładowanych elektronów krążących wokół niego.

Obserwowane przez Rutheforda rozpraszanie szybkich cząstek alfa mikroskopem zbudowanym w 1910 roku udowodniło, że atom zbudowany jest z dodatnio naładowanego jądra i ujemnie naładowanych elektronów krążących wokół niego.
Dla mnie to oczywiste oszustwo dla innych tylko akt rozpaczy. Znowu założenie teoretyczne udowodniono oszustwem.
Tak współczesna nauka opisuje atom:
Atomy zbudowane są z jąder atomowych i powłok elektronowych. Modelowo można stwierdzić, że jądro atomowe jest kulą, w której ładunek dodatni jest rozmieszczony równomiernie. Kula ta wiruje wokół swojej osi, czyli ma moment pędu zwany także spinem jądrowym i ładunek jej porusza się po torach kołowych wokół osi rotacji”.

A tak udowodniono, że jądro kula wiruje wokół swojej osi:

Tłumaczenie strony automatyczne.


Werner Hersenberg
W 1932 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki za: -
Stworzenie mechaniki kwantowej, której zastosowanie doprowadziło, między innymi, do odkrycia alotropowych postaci wodoru.
W prezentacji mowy H Pleijel powiedział: -
Heisenberg ... postrzegali jego problem…… Ilości przede wszystkim brane pod uwagę to częstotliwości i intensywności linii w widmie atomów i cząsteczek. Heisenberga teraz za połączenie wszystkich drgań takiego spektrum jako jednego systemu, dla matematycznej obsługi, który wyruszył pewne symboliczne zasady obliczania……. Należy wspomnieć w tym kontekście, że w celu wyjaśnienia właściwości widma konieczne było założenie własnej rotacji pozytywne jąder i elektronów. Te różne rodzaje ruchu dla atomów i cząsteczek wytwarzają różne systemy w mechanice kwantowej Heisenberga.


Założenie, że jądra wirują wokół własnej osi było dla Heisenberga aktem rozpaczy gdyż ten ruch jądra atomu był podstawą dla istnienia mechaniki kwantowej. Przy braku ruchu jąder atomu Heisenberg musiałby wymyślić statykę kwantową. .Dla mnie było to tylko wielkie oszustwo. I nie dziwi mnie fakt, że mechanika kwantowa nie mówi kto lub co tak kręci tymi jądrami.


A to naukowy opis budowy atomu:
W jądrze atomu znajdują się protony i neutrony. Elektrony stanowią chmurę elektronową wokół jądra.
PROTONY- mają ładunek elektryczny dodatni ”+1”, Proton, − trwała cząstka elementarna z grupy barionów o ładunku +1 i masie spoczynkowej równej ok. 1 u.
NEUTRONY- są cząstkami obojętnymi elektrycznie, Według Modelu Standardowego neutron jest cząstką złożoną należącą do klasy barionów, a dokładniej nukleonów i składa się z dwóch kwarków dolnych (d) i jednego górnego (u), związanych ze sobą oddziaływaniem silnym.
Neutrony będące częścią jąder atomowych są bardzo stabilne.
Jego masa spoczynkowa wynosi 1,008 664 915 78 u
ELEKTRONY - mają ładunek elektryczny ujemny ”-1”.
Protony i neutrony mają w przybliżeniu taką samą masę i są o ok. 2000 razy cięższe od elektronu.
Rozmiary atomów nie są dokładnie określone.
W każdym atomie liczba protonów i elektronów jest jednakowa, dlatego atomy są obojętne elektrycznie. Elektrony są przyciągane siłami elektrostatycznymi przez protony znajdujące się w jądrze.
Tylko niektóre jądra atomowe są trwałe. Decydują o tym oddziaływania między tworzącymi je nukleonami. Większość jąder atomowych o liczbie atomowej od 1 (wodór) aż do 83 (bizmut) posiada trwałe izotopy. Cięższe pierwiastki zawsze są nietrwałe, jednak ich okresy półrozpadu są tak duże, że można znaleźć je w naturze. Najcięższym z tych pierwiastków jest posiadający liczbę atomową 94 pluton. Cięższe pierwiastki nie występują na Ziemi, jednak można je sztucznie wytworzyć w akceleratorach cząstek.

Z opisu wynika, że każdy atom jest zbudowany z identycznych cząstek (cegiełek). Różnorodność materii wodór, żelazo, węgiel, złoto i inne jest spowodowane różną ilością podstawowych cegiełek w atomie. W atomie uranu znajdziemy 92- elektrony, 92- protony i 92- neutrony. W atomie miedzi-znajdziemy 29- elektronów, 29- protonów i 29- neutronów. W atomie złota-znajdziemy 47- elektronów, 47- protonów i 47- neutronów. Wszystko jasne proste i poukładane.


Od proformy irytuje mnie sprawa kolorów i właściwości pierwiastków. Bo dlaczego atomy wszystkich pierwiastków zbudowane z identycznych cegiełek tak się różnią kolorami i właściwościami chemicznymi. Dlaczego ołów szary i miękki a złoto posiadające kilka cegiełek mniej: błyszczące, nierdzewne i twarde. Przecież mur bez względu na ilość cegieł zawsze wygląda jak mur.


Czyżby hipotezy naukowe o budowie atomu były błędne.


Ale chemia wbija fizyce nóż w plecy:
Liczba atomowa ( Z ) (liczba porządkowa) określa, ile protonów znajduje się w jądrze danego atomu. Jest także równa liczbie elektronów niezjonizowanego atomu.
Liczba masowa (A) – wartość opisująca liczbę nukleonów (czyli protonów i neutronów) w jądrze atomu (nuklidzie) danego izotopu danego pierwiastka. Liczby masowej nie należy mylić z masą atomową pierwiastka, która wyznaczana jest metodami chemicznymi,
Uran- liczba atomowa 92- masa atomowa 238,029
Miedź – liczba atomowa 29 - masa atomowa 63,546
Złoto – liczba atomowa 47– masa atomowa 107,868
Masa atomowa elektronu 1/ 2000 = 0,0005
.Masa atomowa pierwiastka jest wyznaczana metodami chemicznymi. Dla złota jest to 107,868. Według danych fizycznych:
masa atomowa złota to 47 protonów razy 1 = 47
47 neutronów razy 1,008 = 47,376
47 elektronów razy 0,0005 = 0,0235


W sumie według fizyki to 94,3995 - według chemii to 107.868


Różnica między masą składaną z cegiełek a faktyczną masą istnieje praktycznie w każdym pierwiastku. Dowodzi to tego, że nie istnieją uniwersalne cząstki które znajdują się w każdym atomie Wszechświata. Dowodzi to tego, że w atomach nie znajdziemy ani protonów ani neutronów. Cała teoria budowy atomu to wielki przekręt czyli wielkie oszustwo. Dziesiątki naukowców w ciągu całego wieku dokonało wielu aktów rozpaczy by w efekcie obudzić się z ręką w nocniku.
Atom to bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo mała kula Pandory. Jaka kula znowu dogmat zapisany w szarych komórkach. Nikt nie wie jakiego kształtu są atomy. Kule tworzyły by słaby łańcuch powiązań chemicznych. Prawdopodobnie są to różne wielościany o różnej wielkości. Taką puszkę Pandory otworzyli amerykanie a efekty ujrzano latem 1945 w Japoni.
Właściwie jaki jesteś ATOMIE nie wie nikt.
Stwierdzić można tylko, że atom nie posiada powłoki z chmury elektronów. Jest wyjątkowo wytrzymały wytrzymuje nacisk ogromnych mas. Masa atomów jest różna w zależności jaki reprezentują pierwiastek. Wielkość atomów poszczególnych pierwiastków jest jeszcze nie ustalona. Jest udowodnione, że we wnętrzu atomu jest zmagazynowana ogromna energia – lato 1945 rok JAPONIA. Udowodniono też, że atomy emitują promieniowanie. Z promieniowaniem są problemy raz elektrony znajdują się na zewnątrz jądra innym razem są emitowane z jądra.
Młodzi naukowcy przed wami szansa by odkryć jaki jest naprawdę atom. Odrzućcie wszelkie dogmaty, książki do fizyki spalcie i odkryjcie prawdę o budowie materii.



Wiktor karwoski




Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (3)

Inne tematy w dziale Technologie