SŁONECZNE WROTA
Odkryć prawdę o budowie układu słonecznego i galaktyk. Odkryć prawdę o budowie materii i zasad jej działania.
0 obserwujących
25 notek
11k odsłon
417 odsłon

NAUKOWE OSZUSTWA

wiktor karwoski
wiktor karwoski
Wykop Skomentuj8


Dlaczego Ziemia wiruje wokół własnej osi?
cd
To oczywiste dlaczego Słońce i planety w układzie słonecznym wirują wokół własnej osi udowodnił to Newton swoimi zasadami dynamiki. Nie wyjaśnił szczegółowo jak to działa, gdyż uważał, że każdy myślący logicznie człowiek i kobieta potrafią wyjaśnić sobie zjawisko wirowania.
Na rysunku  przedstawiłem schematycznie Słońce i Ziemię w układzie słonecznym.Możemy wyliczyć z jaką prędkością porusza się szybciej fragment Ziemi po zewnętrznej orbicie.


Wyliczenie czasu obiegu Ziemi:
365,25 * 24 * 60 * 60 = 31 557 600 sekund
Ile metrów na sekundę szybciej porusza się fragment Ziemi na orbicie zewnętrznej od fragmentu Ziemi na orbicie wewnętrznej?
79 756 000 m / 31 557 600 s = 2,5 m/s
Fragment Ziemi na orbicie zewnętrznej porusza się dwa i pół metra na sekundę szybciej od fragmentu Ziemi na orbicie wewnętrznej.


Część drogi po której porusza się Ziemia obiegając Słońce jest łukiem. Ponieważ długość drogi jaką ma przebyć fragment zewnętrzny Ziemi jest większa od długości drogi wewnętrznego fragmentu Ziemi. To te fragmenty Ziemi poruszają się z różnymi prędkościami. Czyli siły działające na zewnętrzny i wewnętrzny fragment Ziemi są różne. Siła działająca na zewnętrzny fragment Ziemi jest większa to powoduje, że Ziemia kręci się wokół własnej osi.


wiktor karwoski


Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie