wzmianka wzmianka
1444
BLOG

Czy OZE uratują Ziemię od przegrzania?.

wzmianka wzmianka OZE Obserwuj temat Obserwuj notkę 114

Wnioski z bazy danych kalifornijskich nie są optymistyczne:

http://www.caiso.com/TodaysOutlook/Pages/emissions.html

Widać to na obrazku zatytułowanym:

"Roczna migawka emisji CO2 według miesiąca".

Na tym wykresie danych z okresu transformacji energetycznej widzimy, że emisja CO2 w czasie inwestowania w OZE raczej rośnie, a nie spada. Dla mnie to jest oczywista oczywistość. Prawda odkryta w "epoce węglowej","opisana przez nieodżałowanego satyryka Andrzeja Waligórskiego, dotyczy wszystkich surowców energetycznych, a nie tylko tych zmagazynowanych w ziemi koncentratów energii chemicznej węgla i wodoru w czasie długotrwałych procesów naturalnych, przebiegających bez ingerencji sztucznej inteligencji człowieka ; ).

Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać

Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.

Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,

Stąd brak światła i węgla, ale system działa!

https://www.salon24.pl/u/wnukowi/812368,andrzej-waligorski-o-energochlonnosci  


Darmowa energia z OZE jest bardzo droga. Przekonałam się o tym dzisiaj z danych rzeczywistych za prąd w moim mieszkaniu. Przy zużyciu energii w ilości 433 kWh Tauron wystawił mi dwa rachunki płatne do 15 maja 2023 r  na sumę 1015 złotych z haczykiem. Rachunki za prąd do kwietnia były zapłacone i rozliczone na podstawie faktur wstawionych w jesieni ubiegłego roku i korygowanych w tym roku.

Na podstawie tego co było we wcześniejszych  fakturach napisałam uprzedzająco notkę o cenotwórczości, która może się komuś jeszcze przydać do puszczenia własnej fantazji na temat możliwości połączenia dwóch celów (obecnie nazywanych destynacjami ;) - prostoty wykonania obliczeń i zachęty do oszczędzania energii (elektrycznej i własnej ;). 

https://www.salon24.pl/u/wnukowi/1162663,cenotworczosc-w-transformacji-energetycznej


Bilansowanie energii zużywanej na komplikowanie i upraszczanie wszystkich problemów życiowych  jest obce współczesnemu pokoleniu, podobnie jak uczenie się na cudzych błędach. 

Proszę o wyrozumiałość w przypadku dostrzeżenia błędów wynikających z przyczyn ode mnie niezależnych. 


Pozdrawiam Świątecznie Czytelników i Administrację Salnu24. Dziękuję za ulepszenia z nadzieją, że jeszcze z nich skorzystam. 

Józefą Sokołowska - wzmianka 


wzmianka
O mnie wzmianka

Wykształcenie techniczne, praca w zawodzie. Do pisania na S24 namówił mnie wnuk Jędrzej.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka