46 obserwujących
457 notek
305k odsłon
625 odsłon

„Wiatr tanieje, a węgiel drożeje”

Wykop Skomentuj39

Gdzie tak się dzieje? W Barwicach: 12 marca 2019 roku oficjalnie rozpoczęła się budowa farmy wiatrowej na terenie gminy Barwice  - oznajmił burmistrz Barwic w oficjalnym przemówieniu. "Siemens Gamesa dostarczy turbiny o łącznej mocy 42 MW dla farmy w Barwicach"  - czytamy na portalu informacyjnym   https://stooq.pl/n/?f=1279470&c=0&p=0  

"Turbiny do farmy wiatrowej w Barwicach zostaną wyprodukowane w Danii, a wieże dostarczy lokalny producent - GSG Towers.  

Z przyjemnością ogłaszamy nasz kolejny projekt w Polsce w związku z aukcjami OZE z listopada 2018 r., zdominowanymi przez energię wiatrową o niezwykle konkurencyjnych cenach. Najnowsze plany złagodzenia przepisów dotyczących wymaganych odległości dla lądowych turbin wiatrowych oraz możliwość sprzedaży 2,5 GW w aukcjach energii wiatrowej w tym roku przyspieszą tempo rozwoju polskiej energetyki odnawialnej".  

Ale, uwaga: "Uruchomienie farmy wiatrowej zaplanowano na styczeń 2020 r.".

Czy tę inwestycję zgłoszono do Księgi rekordów Guinnessa? Udokumentowane rozpoczęcie inwestycji w fotogalerii z portalu miasta Barwice oraz nagminne stosowanie czasu przyszłego w portalu ogólnopolskim na to wskazuje. Stachanowskie tempo realizacji inwestycji energetycznej o mocy 42 MW złożonej z 14 turbin 3 megawatowych, może się zdarzyć tylko na odbitych terenach bloku posowieckiego. Przyłapałam ich jednak na oszustwie, źle ukrytym na własnym podwórku. 

Tak to wyglądało w 2015 roku: 

Okazuje się, że wiele lub wszystko było już wtedy zrobione. Jest zatem odpowiednio przeterminowane i nie takie nowoczesne, jak to podają w wyżej linkowanych legendach. W Polsce działa 500 turbin Simens Gamesa o średniej mocy 2 MW, a od przyszłego roku (lub jeszcze wcześniej?) ruszy elektrownia wiatrowa w Barwicach. Przypuszczam, że zainstalowane turbiny mają podobną  charakterystykę do turbin 2 megawatowych, co opisałam w starszych notkach, z którymi warto się zapoznać:

https://www.salon24.pl/u/wnukowi/928740,jednak-duzy-moze-wiecej

https://www.salon24.pl/u/wnukowi/930090,porownanie-wydajnosci-turbin-wiatrowych

Myślałam, że takie kabarety odprawiane są współcześnie tylko w sferze obyczajowej. Okazuje się jednak, że wesela odbywające się długo po narodzeniu potomstwa biznesowego też mają kolosalną przyszłość. Zapomina się w amoku o faktach dokonanych, a nawet o gramatyce języka polskiego. 

A jednak się kręci! 


Wykop Skomentuj39
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka