293 obserwujących
1356 notek
4295k odsłon
  8152   0

Prawicowe media do odstrzału

"Rzeczpospolita" została sprzedana Grzegorzowi Hajdarowiczowi i spółce Gremi Media. Oznacza to radykalny zwrot gazety w lewo, płatne wiadomości na portalu rp.pl i czystki w redakcji. Rząd może spać spokojnie - nic naprawdę niepokojącego w mediach nie zdarzy się na czas prezydencji i kampanii wyborczej.

"Uważam Rze" zapełniło lukę po "Wprost" wśród prawicowych tygodników. Okazało się, że jest miejsce dla tytułu konserwatywnego na rynku. Mało tego, "URze" wyprzedziło w sprzedaży potentatów, sprzyjających obecnemu układowi władzy. Sukces trwał krótko. Teraz prawicowy czytelnik będzie skazany jedynie na blogi i serwisy w Internecie.

Dziwnym trafem sprzedaż udziałów Presspubliki przypadła na początek polskiej prezydencji i gorący okres kampanii wyborczej. To dobra informacja tylko i wyłącznie dla władzy i konkurencji w mediach. Według moich nieoficjalnych informacji, w przyszłym tygodniu redaktor Lisicki ma być zaproszony na rozmowę z Hajdarowiczem i pożegnany. Wraz z nim wyrzuceni będą kolejni dziennikarze z działu krajowego i nie tylko. Do sierpnia "Rzeczpospolita" zostanie całkowicie wyczyszczona.

Dziś też poinformowano, że Polskapress kupiła "Dziennik Polski". To jeden z największych regionalnych dzienników i nieliczny z konserwatywnych na rynku. Na razie Piotr Legutko zostaje redaktorem naczelnym. Wydawanie "Gazety Krakowskiej" nie jest jednak najlepszą rekomendacją dla spółki.

Być może jedynym wyjściem z sytuacji będą protesty społeczeństwa. Czytelnicy prawicowi nie mają już własnych programów w telewizji, ani też prasy, poza "Gazetą Polską" i "Gazetą Warszawską" (o bardzo okrojonym zasięgu), chociaż stanowią znaczny procent wyborców i obywateli. To kolejny "dowód" na rozwój demokracji i pluralizmu w naszym kraju.

Lubię to! Skomentuj298 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale