227 obserwujących
916 notek
1788k odsłon
597 odsłon

Polin

Wykop Skomentuj15

Objaśnijcie mi przystępnie, proszę, PT Rodacy z Kraju, na czym właściwie zasadza się dzika furia, jaka was ogarnia na myśl o przerobieniu Polski na Polin? 

Zakładając naturalnie, że Polin jako radykalna i dosyć karkołomna hipoteza geopolityczna ma ręce i nogi, a nie jest tylko straszakiem, jakiego sami na siebie wymyśliliście któregoś skacowanego poranka.


Ekonomicznie na tym źle nie wyjdziecie. Cywilizacyjnie też nie.


– Państwo Polin będzie musiało być przyzwoicie uzbrojone, za co kto inny swoimi podatkami zapłaci. Bez żadnego oporu ani kwękolenia składowaliście na swoim terytorium sowiecką broń jądrową w latach 1970-1990, nawet magazyny wybudowaliście dla tej broni za własne pieniądze. No to w Polin będziecie przechowywać inną, też cudzą, i też dziury w niebie nie będzie z tego powodu.


– Burdel taki, jaki jest, nie może na tym przelotowym skrzyżowaniu Europy istnieć w nieskończoność, bo się w końcu pod własnym ciężarem zawali, albo zacznie ruch tamować. Najwyższy czas zrobić przynajmniej z grubsza jako-taki porządek. Jesteście tego świadomi, więc próbowaliście, ale bez większego powodzenia. Trzecia RP już istnieje dziewięć lat dłużej niż istniała Druga, a co z tego do tej pory wyszło, widać gołym okiem.


– Wszystkich stanowisk pracowników umysłowych średniego szczebla starsi bracia sami i tak swoimi nie obsadzą, bo za mało ich jest, więc dla was też starczy. Przykładem kasta Anglo-Indian w brytyjskiej administracji kolonialnej w Indiach z okresu rozkwitu Imperium Brytyjskiego.


– Produkować tą hi-tech, co się ją w Hajfie projektuje, gdzieś trzeba, a w Hajfie miejsca pod zabudowę przemysłową jest mało i drogie.


– Personel inżynieryjny i nadzoru średniego szczebla będzie musiał być lokalny z przyczyn jak wyżej, więc polskie politechniki trzeba będzie podciągnąć z dzisiejszej szóstej setki w międzynarodowych rankingach do przynajmniej trzeciej, co z czystym pożytkiem dla waszych studentów będzie.


– Ditto brygadziści, co spowoduje renesans średniego szkolnictwa zawodowego.


– Ditto robole przy taśmie, co spowoduje renesans zasadniczych szkół zawodowych.


Czy robi wam  jakąś zasadniczą różnicę, czy montownia furgonetek, odkurzaczy, albo elektroniki domowej, należy do kapitału z Niemiec, z Południowej Korei, bogatych ruskich via spółka kapitałowa z Cypru albo Wysp Dziewiczych,  czy do jakiegoś innego kapitału?


Starsi bracia są świadomi, że większość waszej populacji interesuje się głównie tym, co dzisiaj w telewizji, co na grila wrzucić, no i żeby wypić było co do tego.


To są dość proste potrzeby, i oni wam je we własnym dobrze pojętym interesie zaspokoją bez zarzutu. Zobaczycie, jaka będzie eksplozja zadowolenia społecznego.


Telewizja będzie taka, że się nie będzie można od niej oderwać, starsi bracia dobrzy w tym są, w końcu cały Hollywood trzymają. Kiełbasy do grilowania wam podrzucą, nawet jak sami nie będą jedli. Pejsachówka nie od dzisiaj jest sławna.


A zatem, właściwie o co wam chodzi?


Ja wiem, inaczej miało być. Ale duch wam nie hetmanił, a królewski szczep Piastowy na wybory nie chodził, bo mu się nie chciało. Hołdy pruskie i ruskie dalej wiszą na ścianie w Muzeum Narodowym dla pokrzepienia serc, z tym, że te drugie w zamkniętym na klucz magazynie, natomiast komuniści nie wiszą na latarniach.


Wszyscy chcieli dobrze, a wyszło jak zwykle. 

Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale