Blog
W Temacie Maci
Stary Wiarus
Stary Wiarus Nie posiadam konta Facebook
227 obserwujących 897 notek 1758027 odsłon
Stary Wiarus, 9 stycznia 2019 r.

Polin

Objaśnijcie mi przystępnie, proszę, PT Rodacy z Kraju, na czym właściwie zasadza się dzika furia, jaka was ogarnia na myśl o przerobieniu Polski na Polin? 

Zakładając naturalnie, że Polin jako radykalna i dosyć karkołomna hipoteza geopolityczna ma ręce i nogi, a nie jest tylko straszakiem, jakiego sami na siebie wymyśliliście któregoś skacowanego poranka.


Ekonomicznie na tym źle nie wyjdziecie. Cywilizacyjnie też nie.


– Państwo Polin będzie musiało być przyzwoicie uzbrojone, za co kto inny swoimi podatkami zapłaci. Bez żadnego oporu ani kwękolenia składowaliście na swoim terytorium sowiecką broń jądrową w latach 1970-1990, nawet magazyny wybudowaliście dla tej broni za własne pieniądze. No to w Polin będziecie przechowywać inną, też cudzą, i też dziury w niebie nie będzie z tego powodu.


– Burdel taki, jaki jest, nie może na tym przelotowym skrzyżowaniu Europy istnieć w nieskończoność, bo się w końcu pod własnym ciężarem zawali, albo zacznie ruch tamować. Najwyższy czas zrobić przynajmniej z grubsza jako-taki porządek. Jesteście tego świadomi, więc próbowaliście, ale bez większego powodzenia. Trzecia RP już istnieje dziewięć lat dłużej niż istniała Druga, a co z tego do tej pory wyszło, widać gołym okiem.


– Wszystkich stanowisk pracowników umysłowych średniego szczebla starsi bracia sami i tak swoimi nie obsadzą, bo za mało ich jest, więc dla was też starczy. Przykładem kasta Anglo-Indian w brytyjskiej administracji kolonialnej w Indiach z okresu rozkwitu Imperium Brytyjskiego.


– Produkować tą hi-tech, co się ją w Hajfie projektuje, gdzieś trzeba, a w Hajfie miejsca pod zabudowę przemysłową jest mało i drogie.


– Personel inżynieryjny i nadzoru średniego szczebla będzie musiał być lokalny z przyczyn jak wyżej, więc polskie politechniki trzeba będzie podciągnąć z dzisiejszej szóstej setki w międzynarodowych rankingach do przynajmniej trzeciej, co z czystym pożytkiem dla waszych studentów będzie.


– Ditto brygadziści, co spowoduje renesans średniego szkolnictwa zawodowego.


– Ditto robole przy taśmie, co spowoduje renesans zasadniczych szkół zawodowych.


Czy robi wam  jakąś zasadniczą różnicę, czy montownia furgonetek, odkurzaczy, albo elektroniki domowej, należy do kapitału z Niemiec, z Południowej Korei, bogatych ruskich via spółka kapitałowa z Cypru albo Wysp Dziewiczych,  czy do jakiegoś innego kapitału?


Starsi bracia są świadomi, że większość waszej populacji interesuje się głównie tym, co dzisiaj w telewizji, co na grila wrzucić, no i żeby wypić było co do tego.


To są dość proste potrzeby, i oni wam je we własnym dobrze pojętym interesie zaspokoją bez zarzutu. Zobaczycie, jaka będzie eksplozja zadowolenia społecznego.


Telewizja będzie taka, że się nie będzie można od niej oderwać, starsi bracia dobrzy w tym są, w końcu cały Hollywood trzymają. Kiełbasy do grilowania wam podrzucą, nawet jak sami nie będą jedli. Pejsachówka nie od dzisiaj jest sławna.


A zatem, właściwie o co wam chodzi?


Ja wiem, inaczej miało być. Ale duch wam nie hetmanił, a królewski szczep Piastowy na wybory nie chodził, bo mu się nie chciało. Hołdy pruskie i ruskie dalej wiszą na ścianie w Muzeum Narodowym dla pokrzepienia serc, z tym, że te drugie w zamkniętym na klucz magazynie, natomiast komuniści nie wiszą na latarniach.


Wszyscy chcieli dobrze, a wyszło jak zwykle. 

Opublikowano: 09.01.2019 01:37. Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 01:37.
Autor: Stary Wiarus
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie


BACKUP: http://staryw.blogspot.com
NIE POSIADAM
KONTA FACEBOOK
"Powojenne pojednanie historyczne Francji i Niemiec utorowało drogę do powstania Unii Europejskiej. Z kolei mądrość i wspaniałomyślność narodów rosyjskiego i niemieckiego oraz przezorność działaczy państwowych obu krajów pozwoliły uczynić zdecydowany krok w kierunku budowy Wielkiej Europy. Partnerstwo Rosji i Niemiec stało się przykładem wychodzenia sobie naprzeciw, patrzenia w przyszłość przy zachowaniu troskliwego stosunku do pamięci o przeszłości. I dzisiaj rosyjsko-niemiecka współpraca odgrywa wielce ważną, pozytywną rolę w polityce międzynarodowej i europejskiej." Władimir Władimirowicz Putin, 31.08.2009 Anglia kosztuje sprzedawcę jabłek na lokalnym rynku i fryzjerkę z obwoźnego salonu fryzjerskiego circa £50 na miesiąc, i w pakiecie dostaje się dwór, królową, broń atomową, coroczne „trooping the colour”, wyścigi w Ascot, BBC1, BBC2, BBC3, BBC4 plus kilka kanałów tematycznych i Borisa Johnsona (to tak z grubsza), w czasie gdy ich polskie odpowiedniki muszą wybecalować £250 (sic!) na likwidację armii, niemoc policji, opieszałość sądów, wszechobecną korupcję, kolesiostwo na uczelniach, słabość kapitałową polskich firm, powódź, Bronka z jego potomstwem, przyjaciół Putina i kuzynów Angeli, likwidację mediów publicznych, a na deser Palikota, twarz polskiego „liberalizmu”, szefa wiekopomnej komisji „Przyjazne Chamstwo”. Pięć razy więcej za wschodnią podróbkę państwa. Dużo. Rolex, 14.06.2010 POLONIA  BEZ  CENZURY   STARY  WIARUS  BACKUP               free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @kasztanowcowiaczek  Mają wydawać na zęby Schetyny oraz frak, wino i ośmiprniczki dla...
  • @ojciec & dyrektor  Jakby nie rak prostaty, to może by pokazał.
  • @gini  To nie będzie takie proste. Jan Kowalski zmienia nazwisko na John Smith (jeden papier,...

Tematy w dziale