107 obserwujących
999 notek
1442k odsłony
  6551   0

Kto kłamie: Prokuratura czy Macierewicz ?

 Artykuł w URZE : Poseł Macierewicz  oczekuje, że wynikami badań naukowców w USA zajmą się polscy śledczy. Jednak według rzecznika NPW płk. Zbigniewa Rzepy Wojskowa Prokuratura Okręgowa nie dysponuje tym materiałem: – Już co najmniej czterokrotnie zwracaliśmy się do przewodniczącego parlamentarnego zespołu o przekazanie stosownych materiałów. Jednakże pisma te pozostały bez jakiegokolwiek odzewu. WPO w Warszawie nie otrzymała dotąd żadnych materiałów.

Antoni Macierewicz mówi coś innego: – Materiały pierwszej prezentacji prof. Biniendy przesłaliśmy 30 września, ostatniej – 1 grudnia. Tę nieścisłość zapewne da się szybko wyjaśnić i prokuratura będzie mogła zabrać się do pracy.

Ktoś tu kłamie, prokuratura mówiła, że czterokrotnie zwracała sie bez żadnego odzewu do posła o materiały profesora Biniendy i nic nie otrzymała. 

To chyba problem doradców Antoniego Macierewicza. Przeciez normalnie już dawno zeskanowane dowody doreczeń powinny ukazac sie w internecie, a w ściśle z posłem  współpracującym Gapolu tak samo artykuły obśmiewający prokuraturę-  skoro ta gubi tak niezwykle ważne, przełomowe  materiały, to jak w ogóle może sie zajmować śledztwem? Nie wspominajac o ładnym pokazaniu jej złej woli: kłamią! Kłamią w tak drobnej sprawie,to musza klamać w sprawie Smoleńska. To by mocniej pokazało Polske jako kondominium. Dziwne... Przecież GPC jako klasyczny tabloid powinno z tego zrobic serial na trzy  wydania przynajmniej. Albo chociaż Macierewicz powinien wezwać asystenta mowiąc: "dawaj te dowody doręczen" i pokazać je  przed kamerą. 

Ale nie,  on mówi że to nieścisłość,  ktorą zapewne  da sie szybko wyjaśnić. "Zapewne" jeśli rozumieć to dosłownie- to wcale nie znaczy "na pewno" .Tymczasem to on musi udowodnić doręczenie, a nie prokuratura pokazać, że odebrała.

Ponadto co właściwie wysłał do prokuratury? Wnioski z badań czy same badania ? Do tej pory Macierewicz i Binienda nie pokazali samych badań ,plików wejsciowych do programu, zasad jego działania czyli solidnego opracowania. Mamy kreskówką komputerową, którą może zrobić nastoletek i same wnioski.Binienda i kolega Macierewicza, bloger Kano sami stawiają sprawę tak : udowodnijcie nam, że nasze wnioski sa niesluszne. Tymczasem prokuratura, jesli ma sie czymś zajać, to potrzebuje materiałow zródłowych ,  a nie jakichś samych wniosków z dołączoną symulacją- kreskówką. To przykre, ale w tym kontekscie Binienda musi  sam niestety prokuraturze udowodnić, że sie nie myli, czyli wysłać jakieś solidne opracowanie.

Czy zatem Macierewicz wysłał do prokuratury dwa razy te zadrośnie strzeżone pliki wejsciowe i cały materiał czy tylko poglądowe wnioski? To pierwsze pytanie do Pana posła, a drugie - kiedy pokaże, że prokuratura kłamie?

Trzeba sobie życzyć, aby nie była to kolejna smoleńska zagadka Antoniego Macierewicza. Przypomnijmy najważniejsze,  z nim jako frontmanem, innych powstałych bez jego udziału jak helu, bomb prózniowych czy innych ,  nie będziemy przypominali :

- pażdziernik zeszłego roku : dlaczego mieli w samolocie włączone komorki, przed czym nas chcieli ostrzec, co nam chcieli powiedzieć !?

- gdzie jest kokpit ? od sierpnia zeszłego do maja tego roku 

-naprowadzanie na śmierć w sztucznej mgle, od listopada do lutego

- dlaczego nie ma leja ?, od lutego 

- tajemnica dwu wstrząsów, też od lutego 

- sa dostepne  zdjęcia rosyjskiego  helikoptera porywajacego  kokpit 4 godziny po katastrofie, ale ich nie pokazał  , maj tego roku

- badania Profesora Biniendy, czyli brzoza nie oderwała skrzydła, gdy samolot w nią uderzał,   potem drugie badania , ze samolot nie uderzył w brzozę, bo przeleciał jednak nad nią. /Chociaż ona sie złamała ? /

Teraz doszło nowe pytanie i nowa zagadka - gdzie są dowody doręczeń ?

Zapewne szybko je zobaczymy, miejmy nadzieję, że Pan Minister Macierewicz zajmie sie tym energicznie i sprawa nie utonie w sztucznej mgle.

 

Lubię to! Skomentuj232 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale