ZaPiS Śląski ZaPiS Śląski
56
BLOG

WOJNA W GRUZJI A ONI CICHACZEM NA SZPITALE

ZaPiS Śląski ZaPiS Śląski Polityka Obserwuj notkę 3
W sprawie wojny w Gruzji organizowane są demonstracje i prowadzona jest akcja dyplomatyczna. A w kraju cichaczem realizowany jest plan posłanki Sawickiej mimo braku ustaw zdrowotnych a nawet decyzji w koalicji co do koncepcji.

            Na konferencji prasowej przedstawiciele śląskiego PiS poinformowali o odwołaniu wszystkich 56 przewodniczących rad społecznych szpitali w tym 15 związanych z PiS. Zastępca Przewodniczącego Rady Regionalnej PiS poseł Grzegorz Tobiszowski zwrócił uwagę, że obok głośnych ostatnio spraw łamania prawa i zasad współpracy przez koalicję rządzącą na poziomie Parlamentu (np.ostatni konflikt w komisji regulaminowej) mamy analogiczne przypadki na dole, na przykład w Sejmiku Śląskim. Odwołanie przewodniczących rad społecznych nastąpiło wbrew wcześniejszym deklaracjom marszałka na spotkaniu z klubem radnych PiS i wbrew zasadom funkcjonującym w poprzednich kadencjach. Poseł Waldemar Andzel opowiedział o dowołaniu dyrektora szpitala im.św Barbary w Sosnowcu z naruszeniem ustawy o ZOZ-ach – bez opinii rady społecznej. Czesław Sobierajski omówił konflikt jaki miał miejsce na ostatniej radzie społecznej gdy uniemożliwił wprowadzenia pod obrady rady punktu zmierzającego do wyprowadzenia dwóch najlepszych wydziałów szpitala bez przedłożenia analizy skutków takich działań dla szpitala. Zdaniem uczestników konferencji działania przedstawicieli Sejmiku mogą doprowadzić do realizacji planu Sawickiej mimo braku ustaw dotyczących reformy służby zdrowia.

            Na konferencji prasowej byli obecnie wyłącznie dziennikarze mediów publicznych – TVP Info, Radio Katowice i PAP. To pokazuje, że niestety nawet w chwytliwych społecznie tematach lewicowo-liberalne media prywatne nie są zainteresowane. Zapewne czeka nas powtórka sytuacji ze stycznia. Gdy śląscy posłowie PiS ogłosili plany obcięcia funduszy unijnych na niektóre projekty na Śląsku media w większości zbagatelizowały sprawę. Przebudzenie nastąpiło dwa tygodnie później gdy to się jednak stało na gwałt dziennikarze usiłowali zbierać informacje. .Niektórzy zresztą skupili się głównie na uzasadnianiu decyzji i obcięciu i sugerowaniu, że te pieniądze i tak będą przyznane. Pewnie w kwestii prywatyzacji szpitali przebudzenie nastąpi za kilka miesięcy – gdy mieszkańcy zauważą, że jest problem i zaczną protestować.

            W Sejmiku Śląskim nie obowiązują PO standardy jakie występują w innych samorządach. Przede wszystkim nie dzieli się funkcji w komisjach według wielkości klubów ale według siły koalicji. Największy i zarazem jedyny opozycyjny klub radnych PiS ma tylko jednego przewodniczącego komisji i nie ma swojego wiceprzewodniczącego.

            Na marginesie sprawy Sawickiej – jeden z dziennikarzy pytał czy TVN Style PiS powinien bojkotować. Patrząc na sposób relacjonowania sprawy Sawickiej w cyklu „66 największych skandali” – nie ma innego wyjścia. TVN Style w całości zaakceptował wypłakaną wersję posłanki z wywiadu dla „Newsweeka” o latynoskim kochanku całującym we włosy w trakcie salsy. No ale skoro jednym z ekspertów TVN Style jest Jerzy Urban – co w tym dziwnego.

strona internetowa - www.pietrasz.pl

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (3)

Inne tematy w dziale Polityka