16 obserwujących
334 notki
368k odsłon
  1018   5

Szczerba i Joński. Komedia w trzech aktach.

   Główny wątek aktu I? Ukazać dobroć ich poselskich serc- …Michał Szczerba poinformował w rozmowie z TVN 24, że wraz z posłem Dariuszem Jońskim przybyli na odcinek przygraniczny, żeby przekazać imigrantom m.in. śpiwory, wodę i jedzenie... Według Straży Granicznej posłom towarzyszyły kamery TVN i próbowali nielegalnie przekroczyć granicę z Białorusią. Jednak stanowcza postawa SG odwiodła posłów od popełnienia poważnego wykroczenia. Jak to humorystycznie ujął Romuald Szeremietiew- ... W TVN powstaje nowy serial, ciąg dalszy „Jak rozpętałem wojnę światową”, w roli głównej panowie Szczerba i Joński. Scena: próba wdarcia się na teren Białorusi i wywołania wojny. Pisowska Straż Graniczna nie pozwoliła na nagranie tej sceny. Chyba będzie interwencja Discovery!... Dobrze, że nasi posłowie mają dobre serce i są wrażliwi na ludzką krzywdę, ale ofiarowywać pomoc białoruskim gościom naruszając międzynarodowe standardy to lekka przesada. Uchodźcy bowiem są po białoruskiej stronie granicy. Jak widać serial pt. „Flip i Flap wśród uchodźców” jednak nie powstanie. I chyba dobrze zarówno dla posłów KO jak i dla polskiej polityki zagranicznej. Po co napinać już i tak napięte jak guma w stringach stosunki pomiędzy Polską i Białorusią? 

   Akt II. To jednak nie koniec cyrku na granicy, posłanka KO Klaudia Jachira pozazdrościła naszym komikom ich medialnego sukcesu i również postanowiła odwiedzić naszych funkcjonariuszy SG. Błąkała się ta młodziutka posłanka pomiędzy pogranicznikami i szeptała do nich czule- ...Ale ja mam taką wielką potrzebę z immunitetem przejść... W tym przypadku bardziej chyba górę wzięło powiedzenie za mundurem panny sznurem. Jaki był efekt? Nie wiadomo. Nie było żadnych doniesień, że jakiś przystojny funkcjonariusz został przez posłankę uwiedziony i ruszył z nią w siną dal.

   Trzeci akt tej komedii odbył się już w pewnym oddaleniu od granicy, a jej główną postacią jest Iwona Hartwich również z KO. Znana dotychczas z hasła „To nie jest protest polityczny” zażądała- ...Wpuśćcie w końcu tych ludzi do Polski! Kim są, ustali się później! Od czego macie służby?... Służby pani poseł nie są od tego, żeby wpuszczać kogokolwiek bez wymaganych dokumentów i poza wyznaczonymi do tego miejscami. Niemcy i Francuzi wpuścili kiedyś różnych ludzi bez należytego sprawdzenia i została przelana krew niewinnych ofiar. Chyba pani poseł nie o to chodzi?


Lubię to! Skomentuj53 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka