Blog
Zbigniew77
Zbigniew77
Zbigniew77 milczący
0 obserwujących 26 notek 33777 odsłon
Zbigniew77, 10 maja 2017 r.

Narkotyki w polskiej armii. Zatrzymano 11 osób

126 0 0 A A A

Żołnierze z Giżycka wpakowali się w nie lada kłopoty. 5 mundurowych z 15 Brygady Zmechanizowanej, oraz 6 cywili odpowie za rozprowadzanie narkotyków w jednostkach wojskowych na Warmii i Mazurach. Ich zatrzymanie to efekt współpracy Żandarmerii Wojskowej i policji. Podejrzani przyznali się do winy. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.
Do zatrzymań doszło w poniedziałek, 8 maja na terenie powiatu giżyckiego. W ręce mundurowych wpadło łącznie 11 osób – 5 żołnierzy z 15 Brygady Zmechanizowanej, oraz 6 cywili. To członkowie grupy, która handlowała narkotykami. Środki odurzające rozprowadzała w jednostkach wojskowych na terenie Warmii i Mazur.
Na trop przestępców wpadli funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej i policjanci. Jak poinformowali, w miejscach zamieszkania zatrzymanych odnaleźli ponad 70 krzaków konopi indyjskich, amfetaminę, marihuanę i akcesoria służące do ważenia narkotyków. Zabezpieczyli też ponad 1700 porcji środków odurzających.
We wtorek podejrzani usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą za handel narkotykami. Grozi im za to 10 lat więzienia. Członkowie grupy przyznali się do winy. Sąd zastosował wobec nich policyjne dozory. Sprawą zajmuje się Wydział do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/gizycko-narkotyki-w-wojsku-zolnierze-wsrod-podejrzanych-o-handel/ee5fexk


Opublikowano: 10.05.2017 14:17.
Autor: Zbigniew77
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • Cały czas mam nadzieję że macierewicz rozwali pis od środka , tak jak to zrobił z armią, a...

Tematy w dziale Społeczeństwo