177 obserwujących
3746 notek
3948k odsłon
1349 odsłon

Cynizm i hipokryzja Prezydenta

Wykop Skomentuj32

1. Wczorajsze wystąpienie w 220 rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja Prezydent Komorowski wykorzystał także do połajanek i pouczania Polaków jak powinni korzystać z tej ułomnej demokracji jaką zafundowała nam w ostatnich latach Platforma dysponująca od ponad roku już pełnią władzy.

Politycy potrafią być cyniczni ale cynizm jaki zaprezentował wczoraj Prezydent Komorowski przekroczył wszelkie granice. Człowiek , który jeszcze niedawno jako Marszałek Sejmu ostrzelanie przez Rosjan w Gruzji kolumny samochodowej w której jechał ś.p. Prezydent Lech Kaczyński, komentował tak „jaka wizyta taki zamach, bo z 30 metrów nie trafić w samochód to trzeba ślepego snajpera” , ubolewał teraz nad brakiem szacunku dla rządzących ze strony protestujących na Krakowskim Przedmieściu i w wielu innych miejscach.

Szacunku dla siebie i swoich partyjnych kolegów domaga się człowiek, który za te i wiele innych w podobnym tonie wypowiadanych komentarzy o urzędującym Prezydencie, nie przeprosił ani za życia ani po jego tragicznej śmierci.

Ba objaśniając tło historyczne uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 roku mówi bez żadnego zażenowania o współpracy jej przeciwników z ówczesną wrogą nam Rosją, choć doskonale wie, że do rozgrywania ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przywódca jego ugrupowania , Premier Tusk zaangażował byłego wysokiego funkcjonariusza KGB, a obecnie Premiera Rosji Władimira Putina. Podobnie jak przed 220 laty kiedy przeciwnicy Konstytucji korzystali ze wsparcia ambasad wrogich nam państw, tak ponad rok temu do rozgrywki z urzędującym Prezydentem bez żadnych zahamowań, wykorzystano ambasadę Rosji i jej ambasadora Grinina.

2. Szacunku od politycznego przeciwnika domaga się człowiek, który przejmował władzę i obsadzał w pośpiechu funkcję szefa Kancelarii Prezydenta ,kiedy jeszcze dymiły szczątki rozbitego samolotu pod Smoleńskiem, a informacja o śmierci urzędującego Prezydenta pochodziła z czerwonych pasków przebiegających przez ekrany telewizorów podczas relacji z miejsca katastrofy.

Poucza Polaków i mówi im jakie hasła mogą nosić na transparentach człowiek, którego głównym zainteresowaniem w pierwszych godzinach po smoleńskiej tragedii było wejście w posiadanie aneksu do raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych ,bo o ten dokument pytał współpracowników ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ,nowo mianowany szef Kancelarii Prezydenta.

Patriotyzmu chce nas uczyć człowiek , który współuczestniczył w oddaniu pełni władzy nad badaniem przyczyn katastrofy smoleńskiej, Rosjanom i który nie powiedział ani jednego słowa sprzeciwu, kiedy rosyjska komisja MAK swoim raportem, „wylała nam na głowy kubły pomyj”, człowiek, który nie zareagował na pozbawienie przez Rosjan czci i honoru generała polskiej armii, bez żadnych udokumentowanych rzetelnie podstaw.

3. Powołuje się na słowa i nauki błogosławionego Jana Pawła II człowiek, który swym swoja decyzją o usunięciu krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego wywołał wiele aktów jego publicznego bezczeszczenia, a także poważnie toczoną w liberalnych mediach dyskusję o jego usunięciu z przestrzeni publicznej.

O przestrzeganiu porządku prawnego, mówi człowiek, za którego przyzwoleniem do tej pory nawet nie rozpoczęto debaty o sposobie godnego uczczenia ofiar smoleńskiej tragedii, mimo tego że jego nominat własnym podpisem zobowiązał się w porozumieniu zawartym z harcerzami i warszawską Kurią, że do takiego upamiętnienia na Krakowskim Przedmieściu dojdzie.

Wreszcie o tym, że Polacy nie powinni śpiewać o powrocie wolnej ojczyzny , mówi człowiek, którego formacja polityczna na obchodzących rocznicę katastrofy smoleńskiej wysłała uzbrojoną po zęby policję i straż miejską ,której zadaniem było prowokowanie uczestników obchodów i błyskawiczne usuwanie jakichkolwiek śladów pamięci po tych którzy zginęli pod Smoleńskiem. Jeżeli to wszystko nie jest szczytem cynizmu i hipokryzji to co nim może być?

 

Wykop Skomentuj32
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale