79 obserwujących
353 notki
847k odsłon
478 odsłon

Nagroda im. cesarza Karola Wielkiego dla premiera Tuska

Wykop Skomentuj3

Aeropag mędrców Zarządu Stowarzyszenia Nagrody Karola Wielkiego wmieście Akwizgran dostrzegł najpierw niezwykłe podobieństwo naszego Premiera do wiceprezydenta USA Ala Gore, który za swoją genialną walkę z ociepleniem klimatu dostał nagrodę Nobla.

Potem jak areopag lepiej się przyjrzał Donaldowi, doszedł do wniosku , ze nasz Premier jest bardzo podobny do Baracka Obamy, który dostał pokojową nagrodę Nobla.

Aeropag dowiedział się też, że Premier RP nie ma żadnego ważnego krajowego, ani międzynarodowego odznaczenia!

Z kolei areopag doszedł do wniosku i uznał, że „Tusk położył kamień węgielny pod ponowne zjednoczenie Europy” składając swój podpis pod Traktatem Lizbońskim, o czym prawdopodobnie szacowny areopag poinformował  znany autorytet dziennikarski w  pewnej  poważnej i w pełni niezawisłej niemieckiej gazecie -  Thomas Urban. (Oburzonych czytelników uprzedzam, że ich oburzenie nie ma żadnego znaczenia dla szacownego areopagu!) Dla areopagu stało się oczywiste, zeTusk ma ogromne zasługi na polu integracji Europy!Aeropag Zarządu Stowarzyszenia Nagrody wysłuchał także z ogromną uwagą informacji o przebiegu służby wojskowej  dziadka Donalda Tuska, co wywołało szacunek areopagu dla przodków naszego Premiera.

W trakcie dyskusji jednogłośnie uznano, ze Premier RP jest godzien każdego Niemieckiego Odznaczenia. I postanowił Mu przyznać„Karlspreis”, czyli „Międzynarodową Nagrodę Karola Wielkiego Miasta Akwizgran”. Karol Wielki uważany jest za pierwszego orędownika zjednoczonej Europy. Karol Wielki (Carolus Magnus) król Franków i Longobardów, od grudnia 800 do swej śmierci w styczniu 814, był Cesarzem Świętego Cesarstwa Rzymskiegi Narodu Niemieckiego. Z inicjatywy jednego ze swoich następców, Cesarza Rzymskiego Fryderyka Barbarossy, wyniesiony został w grudniu 1165 przez papieża do godności świętego i nazwany "Pater Europae" - ojcem Europy. Do dnia dzisiejszego zarówno Niemcy, jak i Francuzi uważają okres rządów Karola Wielkiego za początek swej historii narodowej. Cesarz Karol Wielki był pierwszym twórcą programu integracji europejskiej o nazwie święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego. Cesarz Karol Wielki jest uważany za pogromcę dzikich Słowian.Dzicy Słowianie, jak to opisuje świadek epoki, Helmold, w swej „Kronice Słowian”, raz już przeszkodzili integracji Europy.


Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie zjednoczenia Europy. I za te osiągnięcie premier Tusk otrzyma pisemnego wyróżnienie wraz z towarzyszącą nagrodą pieniężną 5 tysięcy EURO i medal, który na swym awersie prezentuje podobiznę Karola Wielkiego na swym tronie. Warto jeszcze dodać, żw areopag mędrców Akwizgranu, czyli Aachen stwierdził, ze wyróżnienie przyznał „wybitnemu polskiemu politykowi pochodzenia niemiecko – kaszubskiego”, jak można przeczytać w uzasadnieniu dostępnym w sieci dla każdego. Nagroda imieniem Cesarza uważanego za pogromcę dzikich śłowian wręczoną Będzie Donaldowi Tuskowi podczas uroczystości w ratuszu w Akwizgranie w dniu 13 masja – w dzień Święta Wniebowstąpienia...! Dzicy Słowianie, jak to opisuje świadek epoki, niemiecki mnich Helmold, w swej „Chronica Slavorum”, raz już przeszkodzili integracji Europy.

Ale teraz:

- My Polacy możemy być dumni!

- Dlaczego?

- Bo nasz Premier być może w przyszłości zostanie uznany za jednego z założycieli w pełni Zjednoczonej Europy i w poczet Ojców założycieli zostanie zaliczony!

- Bo być może przyjdzie dzień, kiedy już zbudujemy Wspólną Europę Całkowicie Zjednoczoną ( lub Stany Zjednoczone Europy – nazwa do wyboru i uznania czytelnika), że pójdziemy pochylić się nad grobem Schumana i zwiedzić jego dom w Scy-Chazelles, tak jak Amerykanie idą zwiedzać dom Jerzego Waszyngtona w Mount Vernon!

- My, Polacy będziemy wtedy zwiedzać dom Donalda Tuska w Gdańsku!

Będziemy dumni, że obok Ojców – Założycieli : Roberta Schumana, Jeana Monneta, Alcide de Gasperi, Konrada Adenauera, Altiero Spinelli i Paula Henri Spaaka, pojawi się zapewne w przyszłości nazwisko naszego Premiera, który podobno podpisał Traktat Lizboński!

Dzisiaj nagroda jest premierowi Tuskowi wręczana. Przyznano ją już wcześniej, a jej celem było udzielenie Donaldowi Tuskowi wsparcia w wyborach prezydenckich.

Tymczasem Tusk zrezygnował z kandydowania w wyborach prezydenckich. I dzisiaj mówi się w Niemczech, że Tusk miał zwalczać renesans nacjonalizmu w Europie Wschodniej.

Zasadne jednak jest pytanie:

- Gdzie i w jakim kraju jest ten nacjonalizm? Może ktoś wie?

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale