Rozważania zgryźliwego tetryka
nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być jeszcze śmieszniej
2 obserwujących
8 notek
2047 odsłon
Dawne zwyczaje pogrzebowe w Polsce

Dawne zwyczaje pogrzebowe w Polsce

Ludzie wierzyli, że zmarli towarzyszą im podczas ważniejszych świąt, takich jak Wielkanoc lub Boże Narodzenie i Zaduszki. Obowiązkiem domowników było ich godne przyjęcie. Wystawiano zawsze o jedną zastawę i poczęstunek więcej, nie wolno było pracować, aby nie urazić duszy i nie wylewano wody; aby sprawdzić, czy zmarły był obecny, wysypywano ścieżki i podłogę piaskiem, by odnaleźć jego ślady.
Barbarzyńcy w ogrodzie

Barbarzyńcy w ogrodzie

barbarzyńcy weszli do ogrodów, tak to jest, koniec pewnej epoki i śmierć kilku ideologii w bardziej lub mniej fekalnej atmosferze, a w tle wojna która zamienia ten cały zupny efekt w burleskę - komentarz dodatkowy: dyrektor muzeum, poprosił odwiedzających o wyjście z sali i zamknął stalową ochronną gródź, po pięciu minutach, jedna z dziewcząt, które się dodatkowo przykleiły do ściany, zaczęła wyć że chce kupę - sic!
Kondycja dulszczyzny w Europie Wschodniej na przykładzie Polski w XXI wieku.

Kondycja dulszczyzny w Europie Wschodniej na przykładzie Polski w XXI wieku.

Dulscy dzielnie żyją sobie i egzystują w różnych miejscach, piastują stanowiska, zasiadają, menadżerują menadżmenty, reklamują reklamy i wykładają wykłady, są także fryzjerkami, księgowymi, elektronicznymi awatarami i mechanikami samochodowymi, i w ogóle, a tak na boczku wyobrażają sobie, że są niezbędni i występują w słusznej sprawie.
Kto zepsuł 60 000 całkiem jeszcze „dobrych” Rosjan.

Kto zepsuł 60 000 całkiem jeszcze „dobrych” Rosjan.

Russkij mir (pol. świat rosyjski, ros. русский мир) – koncepcja interdyscyplinarna, operująca różnymi znaczeniami i konotacjami. W literaturze naukowej ukształtowano trzy główne ujęcia teoretyczne – kulturowo-cywilizacyjne, geopolityczne i religijne. Sam termin „świat rosyjski” nie ma definicji prawnej, co pozwala różnym autorom rozumieć przez niego projekt integracyjny, strategię diaspory, centrum cywilizacyjne, „ideę rosyjską”, technologię polityczną, ideologię itp. Od początku XXI wieku pojęcie „rosyjskiego świata” jest wykorzystywane przez władze Federacji Rosyjskiej jako doktryna polityki zagranicznej. Poza Rosją jest często kojarzony z jej działaniami w polityce zagranicznej. Bazę „rosyjskiego świata” stanowi Rosja oraz pojęcie rosyjskiej zagranicy.
Bałtycki gambit - taka piękna katastrofa

Bałtycki gambit - taka piękna katastrofa

Nord Stream Gazociąg Północny, oficjalna nazwa Nord Stream – gazociąg do transportu gazu ziemnego z Wyborgu w Rosji do Greifswaldu w Niemczech, poprowadzony po dnie Morza Bałtyckiego z ominięciem ewentualnych państw tranzytowych (Polski i krajów bałtyckich). Jego długość wynosi 1222 km, co czyni go najdłuższym gazociągiem morskim na świecie. Pierwsza nitka gazociągu została oddana do użytku 8 listopada 2011r, a druga 8 października 2012r.