VERBOTEN Dynamics
VERBOTEN Dynamics Corporation — The US Department of Defense military contractor, State of Nevada, USA.
6 obserwujących
73 notki
27k odsłon
480 odsłon

Artystka Jo Frederiks zmalowała, a doktor Spurek powiesili.

Krowy do GAZU!  Spurek na Madagaskar.
Krowy do GAZU! Spurek na Madagaskar.
Wykop Skomentuj8

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

Sylwia Iwona Spurek (ur. 29 stycznia 1976 w Skarżysku-Kamiennej) – polska polityk, europosłanka, doktor nauk prawnych, radczyni prawna, legislatorka oraz feministka. Specjalizuje się w prawie karnym, administracyjnym, międzynarodowym i konstytucyjnym. Od 1999 angażuje się w działania na rzecz praw człowieka. W latach 2015–2019 zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich, następnie od 2019 posłanka do Parlamentu Europejskiego IX kadencji. Obrończyni praw zwierząt, (nazistowska?) weganka : 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sylwia_Spurek

image

image

image

image

image

image

Artystka Jo Frederiks chyba nie zawinila?  A doktor Spurek chyba nie zostanie powieszona?


WYWIAD  z  Jo Frederiks ( rasy aryjskiej ),  malarka obrazu o holokauscie krow : 

image

Jo Frederiks z Murwillumbah w Australii jest artystką wizualną, która hojnie wniósła wiele szkiców zwierząt do wykorzystania w infografikach mediów społecznościowych. Bogata w szczegóły i empatie grafiki Jo dały naszym zwolennikom przekonujący sposób na zwiększenie świadomości na temat naszej misji. Niedawno zadałem Jo kilka pytań na jej temat, jej pracę i poparcie dla praw innych niż ludzkie:

SS: Czy możesz opowiedzieć nam trochę o swoim pochodzeniu i tym, jak stałeś się rzecznikiem zwierząt innych niż ludzie?

Jo Frederiks: Wychowałem się na jednej z największych stacji bydła [ranczo] w Australii, więc byłem świadkiem z pierwszej ręki, jak okaleczamy, wykorzystujemy, zniewolamy i brutalnie zabijamy czujące istoty. Od 21 lat jestem zwolenniczką wegan i obrońców praw zwierząt. Poczucie przytłoczenia ogromem cierpień, jakie zadajemy zwierzętom, skłoniło mnie do stworzenia ogromnego dzieła, które zaowocowało częściowo uznaną wystawą sztuki Animal Holocaust , która odbyła się w ubiegłym roku. Philip Wollen OAM przyleciał bezpośrednio z przemówienia w parlamencie w Hadze, aby otworzyć program. Jego przemówienie, w połączeniu z moimi obrazami, stanowiło dla ludzi potężne przesłanie o tym, jak traktujemy nasze inne stworzenia na tym świecie.

SS: Dlaczego popierasz prawa zwierzat?

Jo Frederiks: Zwierzęta nie są „rzeczami”, nie są naszymi niewolnikami i nie są naszymi do wykorzystywania i wykorzystywania; ich życie należy do nich. Zasługują na sprawiedliwość. Zasługują na osobowość. Ostatecznie nasza przyszłość opiera się na refleksji na temat tego, jak traktujemy naszych bliźnich.

SS: Jak myślisz, jaką rolę odgrywa (zarówno twoja, jak i sztuka w ogóle), czy może odgrywać w propagowaniu zwierząt?

Jo Frederiks: Wierzę, że sztuka ma moc poruszania ludźmi i inspiruje ich do poszukiwania własnej moralności i postawy etycznej wobec nieludzkich zwierząt. Sztuka dociera do ludzi, których nie mogą znaleźć fotografie graficzne lub słowo pisane. Sztuka jest i powinna być mechanizmem świadomości społecznej oraz platformą demonstracji tego, co jeden umysł może zrobić, aby zmienić świat.

SS:  No tak, ale ostateczna kwestia jest taka: albo krowy, albo koniec swiata. Bo to pierdzenie krow spowodowalo globalne ocieplenie klimatu. A wiec, krowy do gazu !!! Jedna krowa wypuszcza od 70 do 120 kg metanu rocznie. Metan jest gazem cieplarnianym, takim jak dwutlenek węgla (CO2). Ale negatywny wpływ metanu na klimat jest 23 razy większy niż wpływ CO2. Dlatego uwalnianie około 100 kg metanu rocznie na każdą krowę odpowiada około 2 300 kg CO2 rocznie.

Porównajmy wartość 2 300 kg CO2: ta sama ilość dwutlenku węgla (CO2) jest generowana przez spalenie 1 000 litrów benzyny. Samochodem zużywającym 8 litrów benzyny na 100 km możesz przejechać 12 500 km rocznie (7 800 mil rocznie).

Na całym świecie jest około 1,5 miliarda krów i byków. Wszystkie przeżuwacze (zwierzęta, które regurgitują żywność i żują ją ponownie) na świecie emitują około dwóch miliardów ton równoważników CO2 rocznie. Ponadto wycinanie lasów tropikalnych i lasów tropikalnych w celu uzyskania większej ilości pastwisk i gruntów rolnych odpowiada za dodatkowe 2,8 miliarda ton metrycznych emisji CO2 rocznie!

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) rolnictwo odpowiada za 18% całkowitej emisji gazów cieplarnianych na całym świecie (to więcej niż cały sektor transportu). Według FAO hodowla bydła odgrywa główną rolę w emisji gazów cieplarnianych. Jak mówi Henning Steinfeld, szef działu informacji i polityki hodowlanej FAO oraz starszy autor raportu: „Zwierzęta gospodarskie są jednym z najważniejszych przyczyn najpoważniejszych problemów środowiskowych w dzisiejszych czasach. Aby zaradzić tej sytuacji, konieczne są natychmiastowe działania”.

Według raportu zwierzęta gospodarskie wykorzystują obecnie 30 procent całej powierzchni ziemi, głównie trwałe pastwiska, ale także 33 procent globalnej ziemi uprawnej wykorzystywanej do produkcji pasz dla zwierząt. Ponieważ lasy są wycinane w celu utworzenia nowych pastwisk, jest to główny czynnik powodujący wylesianie, szczególnie w Ameryce Łacińskiej, gdzie na przykład około 70 procent byłych lasów w Amazonii zostało przeznaczonych na wypas.

Nie możemy zaprzeczyć, że rolnictwo ma duży wpływ na globalne ocieplenie. Ponieważ rolnictwo zasadniczo zaspokaja zapotrzebowanie konsumentów na żywność, powinniśmy przyjrzeć się naszemu pożywieniu. Wraz ze wzrostem dobrobytu ludzie konsumują każdego roku więcej mięsa i produktów mlecznych. Przewiduje się, że światowa produkcja mięsa wzrośnie ponad dwukrotnie z 229 milionów ton w 1999/2001 do 465 milionów ton w 2050, a produkcja mleka wzrośnie z 580 do 1043 milionów ton.

Japońskie badanie wykazało, że wyprodukowanie kilograma wołowiny prowadzi do emisji gazów cieplarnianych o potencjale globalnego ocieplenia równym 36,4 kilogramom dwutlenku węgla (CO2). Uwalnia również związki nawozowe odpowiadające 340 gramom dwutlenku siarki i 59 gramom fosforanu i zużywa 169 megadżuli energii. Innymi słowy, kilogram wołowiny odpowiada za ekwiwalent ilości CO2 emitowanego przez przeciętny europejski samochód co 2500 kilometrów i zużywa wystarczającą ilość energii, aby zapalić 100-watową żarówkę przez prawie 20 lat. 

image

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości