0 obserwujących
108 notek
45k odsłon
  2037   0

Spotkanie w sprawie Trybunału Konstytucyjnego czy pułapka na opozycję?

Pułapka na opozycję w sprawie Trybunału Konstytucyjnego została zastawiona. Misterny plan pokazania, że Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe są partiami awanturniczymi, niezdolnymi do kompromisu, działającymi przeciwko „dobrej zmianie” jaką wszystkim Polakom chce zaaplikować Prawo i Sprawiedliwość, w wymiarze poprawy ich warunków życia ale również usprawnienia państwa, jest właśnie realizowany. Służyć ma temu dzisiejsze spotkanie Pani Premier Beaty Szydło z szefami partii politycznych, gdzie zostanie oficjalnie przedstawiona PiS-owska propozycja kompromisu i wyjścia z impasu dotyczącego działalności Trybunału Konstytucyjnego. Podstawy tego kompromisu zasygnalizował w ubiegłotygodniowym wywiadzie dla Rzeczpospolitej prezes Kaczyński, a powtórzyła go Pani Premier w czasie debaty w parlamencie europejskim. Wybieramy nowy skład Trybunału Konstytucyjnego – ośmiu sędziów wybiera opozycja, siedmiu PiS. Do przyjęcia takiego rozwiązania potrzebna jest zgoda na zmianę Konstytucji RP. Zgodnie z art. 194 tejże sędziowie wybierani są na indywidualnie na dziewięcioletnie kadencje, żaden akt niższego rzędu nie może prowadzić do skrócenia kadencji wybranych sędziów. Zmiana Konstytucji wymaga więc przystania na propozycję PiS klubów opozycyjnych. „Dobra zmiana”.

Propozycja PiS ma jednak wymiar rozgrywki politycznej na użytek propagandowy. Odmowa przyjęcia „kompromisu” w sprawie Trybunału ze strony PO i Nowoczesnej wykorzystana będzie przez PiS do zaprezentowania tych partii w oczach opinii publicznej jako dążących do konfliktu, niezdolnych do współpracy, wywołujących kryzys konstytucyjny, paraliżujących państwo, które PiS chce przecież naprawiać.

Idąc na dzisiejsze spotkanie liderzy opozycji muszą zdawać sobie sprawę, że po raz kolejny (tak jak w czasie spotkania przed debatą sejmową poprzedzającą wyjazd Pani Premier do parlamentu UE) wikłani są w manipulacje Jarosława Kaczyńskiego.

Lubię to! Skomentuj42 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale