23 obserwujących
1244 notki
910k odsłon
  1628   4

Królewiec jako reparacja

"Królewiec" autor zdjęcia zuberegg
"Królewiec" autor zdjęcia zuberegg
W związku z przewidywalną i spodziewaną porażką Rosji należy przygotowywać już scenariusze na czas powojenny. Na czas nowego ładu w Europie środkowo wschodniej, Azji środkowej i Kaukazu. Waszak porażka Rosji będzie mieć wpływ na te trzy rejony.

Dzięki czeskim internautom Królewiec stał się jednym z najgorętszych tematów w mediach społecznościowych. Przełożyło się to nawet n świat polityki, wszak w akcję internautów włączyli się politycy. Nawet ambasada USA w Pradze komentowała kwestię pomocy dla czeskiego Kralovca. Czeska akcja jest oczywiście sprowokowana przez pseudo referenda jaki zorganizowali Rosjanie na okupowanych przez siebie terenach Ukrainy.

Od czasy tych pseudo referendów Rosja straciła praktycznie dwa z czterech przyłączonych w pseudo referendach regionów Ukrainy. Rosja wojnę wypowiedzianą Ukrainie przegrywa, i tak naprawdę nie ma szans na odwrócenie kierunku w jakim idzie ich wojsko. Jest to kierunek ku granicy Rosji. Nawet mobilizacja nie pomoże, wszak brakuje sprzętu dla tych zmobilizowanych żołnierzy. Kałachami w XXI wieku wojny się nie wygra. Straszenie atomem nie zrobiło na Ukrainie wrażenia, i nie widać by miało zrobić w przyszłości. 

W związku z przewidywalną i spodziewaną porażką Rosji należy przygotowywać już scenariusze na czas powojenny. Na czas nowego ładu w Europie środkowo wschodniej, Azji środkowej i Kaukazu. Waszak porażka Rosji będzie mieć wpływ na te trzy rejony. 

To jak będzie potraktowana Rosja po wojnie będzie przykładem dla całego świata, w tym i Chin które grożą militarnie Tajwanowi. Koalicja zwycięskich państw powinna Rosji podyktować takie warunki zakończenia konfliktu które zakończą definitywnie jej zakusy na ziemie sąsiadów. Jedynym sposobem wyleczenia Rosji z takich zakusów jest zastosowanie tej broni przeciw niej. Chodzi mianowicie o odebranie jej Królewca. Zniknie wtedy problem z największym punktem zapalanym w Europie za jaki uchodzi słynny przesmyk suwalski.

Amerykanie już raz doprowadzili do zmiany granic w Europie- Kosovo. Należy wiec przekonać ich, że odebranie Rosji Królewca będzie właściwym strategicznie krokiem. Reparacją wojenną dla Polski i Litwy za IIWŚ, za komunizm i karą dla Rosji za politykę względem Ukrainy, Mołdawii, Gruzji. Rosja zrozumie tylko siłę. Skoro Rosja i Putin uważali że czas na nowe rozdanie w porządku światowym, to należy im to rozdanie zaserwować. 

W takim kierunku winny iść nasze działania polityczne na czas po. Niemcy możemy do tego przekonać uznając Królewiec jako reparacje za IIWŚ.

Zainspirowała mnie do napisania tego tekstu sytuacja na froncie, geopolityka oraz książka "Kraków cywilizacjonistów 2055" i fragment ze zdjęcia.

Lubię to! Skomentuj78 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka