23 obserwujących
1243 notki
910k odsłon

Sikorski poda Tuska do prokuratury?

Najlepsze wyjście dla PO to podanie przez Sikorskiego Tuska do prokuratury za cytowanie nielegalnie pozyskanych treści. To odwróci uwagę od łapówki, torby z biedronki i reszty wątków starych i nowych jeszcze nieujawnionych.
Królewiec jako reparacja

Królewiec jako reparacja

W związku z przewidywalną i spodziewaną porażką Rosji należy przygotowywać już scenariusze na czas powojenny. Na czas nowego ładu w Europie środkowo wschodniej, Azji środkowej i Kaukazu. Waszak porażka Rosji będzie mieć wpływ na te trzy rejony.

"Rzeka i zagranica"

W czasach gdy liderem PO był Grzegorz Schetyna taktykę polityczną swej partii zawarł w dwóch słowach "ulica i zagranica". W wielkim skrócie pisząc, należało nakręcać ludzi do wychodzenia na ulice, a samemu z latać zagranicę i tam nakręcać polityków do ataków na rząd w Polsce. Obecny lider PO postanowił zmodyfikować taktykę PO, obecna strategia polityczna to "rzeka i zagranica".

Gdzie list intelektualistów, obrońców wolności prasy w sprawie Słaunikawej?!

Sąd Obwodowy w Homlu skazał dziennikarkę TVP Irynę Słaunikawą na 5 lat kolonii karnej za "stworzenie formacji ekstremistycznej". Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy posiada informację o 29 pracownikach mediów więzionych obecnie na Białorusi. Romaszewska-Guzy przypomniała o szykanach władz białoruskich wobec innych dziennikarzy: Andrzeja Poczobuta oraz 29-letniej reporterki Biełsat TV Kaciaryny Andrejewej, skazanej na 8 lat i trzy miesiące pozbawienia wolności.

Tusk, PO, wojna na Ukrainie, Niemcy, a Smoleńsk

Gdyby PO tworzyła dziś rząd nie byłoby współpracy z USA ponieważ godzi ona w interesy Niemiec. Zresztą tak też odbierają postawę polityków PO ludzie dziś rządzący w USA i podczas swoich wizyt w Europie omijają Berlin, a podczas wizyt w Polsce omijają polityków PO, w szczególności Tuska. Pod rządami PO zostali byśmy wystawieni na pastwę sojuszu Moskwa-Berlin. Jeśli dziś będąc w opozycji, nie odpowiadając za nic politycznie nie są w stanie choćby jednym słowem skrytykować Niemiec, tym bardziej nie zrobiliby tego dzierżąc rządy w naszym kraju. Więc administracja USA omijałaby nas tak jak omija Berlin.

Tusk uprawia Jobbik, Kaczyński geopolitykę

W polityce ważne są tylko chwile. W tych chwilach polityk okazuje się mężem stanu lub też okazuje się wydmuszką. W obecnej chwili mężem stanu okazał się prezydent Ukrainy. Wczoraj z misją dyplomatyczną do tego męża stanu udała się organizowana przez nasz rząd delegacja polityków reprezentujących Unię Europejską; premiera Morawieckiego, vice premiera Kaczyńskiego, premiera Czech i premiera Słowenii. W tym samym czasie lider opozycji i lider największej frakcji w PE Tusk udał się na wiec opozycji do Budapesztu gdzie zrobił sobie zdjęcie z liderem partii Jobbik, tej samej która uznała zajęcie Krymu przez Rosję. Ta chwila pokazała nam kto jest kim w polityce, gdzie kto mierzy. Tusk okazał się politykiem na miarę opozycji Jobbikowej. W tym samym czasie Kaczyński z Morawieckim ryzykując własne życie reprezentował Unię Europejską, świat zachodu..

Putin zniknie

Porażka w Rosji zawsze szła na konto odchodzącego od władzy polityka. Putin z porażką na koncie nie będzie potrzebny w Rosji. To byłby upadek jego mitu, respektu, strachu jaki ma go otaczać

Polski Ład otrzymał szansę na zyskanie sympatii ogółu

"Polski Ład". Miał on w założeniu i w wielkim skrócie sprawiać że ogromna większość obywateli zyska dzięki niemu finansowo. Przez kilka niedociągnięć w przepisach już na starcie program ów stracił wiele z założonego sukcesu marketingowego.. W ostatnich dniach okazało się jednak że jest szansa na udany restart, na nowe otwarcie. Tym razem z zapewnionym szerokim poparciem i ogromną sympatią.. Okazało się że politycy stracą na Polskim Ładzie, średnio po około 1400 złotych.

Niemcy koń trojański w NATO

Niemcy w chwili próby okazały się państwem całkowicie niewiarygodnym jako sojusznik NATO. Należy wyciągnąć z tej lekcji wnioski. Polska powinna nalegać we władzach sojuszu i w USA przeniesienie baz NATO i wojsk USA z terenu Niemiec do państw wiarygodnych sojuszniczo. Najlepiej do Polski lub krajów ościennych.

Reakcja rządu na wrzutkę z Pegasusem

Naczelna Rada Adwokacka w specjalnie opracowanym raporcie stwierdziła: „Polak jest najbardziej inwigilowanym obywatelem UE”. W ubiegłym roku służby pytały o billingi obywateli 1,3 mln razy, najwięcej ze wszystkich krajów Unii. [...] NRA w raporcie zwraca uwagę, jak mocno służby nadużywają prawa i jak nie liczą się z ochroną prywatności nie tylko obywateli, ale i całych grup społecznych, takich jak dziennikarze, lekarze czy adwokaci.

Donald tęskni do 16 grudnia 1922 roku?

W ten spo­sób po­eta su­ge­ru­je de­spo­cie sa­mo­bój­stwo albo al­ter­na­tyw­nie opi­su­je ob­raz re­wo­lu­cji i pro­stych lu­dzi msz­czą­cych się na wład­cy za krwa­we czy­ny." Przyznam że rzucać takie sugestie w przestrzeni publicznej jest przejawem debilizmu bądź skrytej nadziei...na nowego Niewiadomskiego... Mało Ci Tusku katastrof i pogrzebów?

Po wyborach będziemy mieli PO-Lew?

Ludziom, pod rządami PiS-u, już niedługo będzie żyło się niestety gorzej, niż w czasach kiedy rządziła PO." Jak widać można będąc w opozycji krytykować władzę, za to że ludziom TERAZ żyje się lepiej nić pod jej rządami... Też czekacie na rządy POLewu?

Redaktor Wyborczej kocha polskiego Łukaszenkę

na portalu wyborcza.pl pod tym tytułem mamy dopisek "nie ma wolności bez Solidarności". Teraz już wiem o jaką solidarność chodzi gazecie i jej naczelnemu.. To solidarność z dyktatorem, ważne by zwalczał Kościół, patriotyzm oraz oczywiście nie obrażał Rosji czyli spadkobiercy ZSRR, patrona PRLu.