Blog
prawda jest jedna
zuberegg
20 obserwujących 1163 notki 846972 odsłony
zuberegg, 11 lipca 2017 r.

Trump jak Dmowski. Konserwatyzm nokautuje liberałów

486 13 0 A A A

Od wizyty Donalda Trumpa minął już jakiś czas. Można więc pokusić się o jego ocenę z innej niź geopolityczna strony. Przemówienie Trumpa, co umknęło chyba wszystkim jest wielkim triumfem Dmowskiego i jego myśli politycznej. W zasadzie każde zdanie które wypowiedział Trump o Polsce i jej roli w świecie jest żywcem wyjęte z Dmowskiego.

To wielki i triumfalny powrót myśli narodwej na należne jej miejsce. Dmowski i narodowcy walczyli o silną rolę tradycji i religii katolickiej w państwie i narodzie. To narodowcy na tej podstawie chcieli budować Polskę. Dziś ta podstawa okazała się naszym największym atutem. Atut ten dostrzegł też Trump. Przez lata nasz konserwatyzm i antykomunizm był tym co sprawiało że Polska była bliska republikanom amerykańskim. Dzięki tej podstawie, o którą tak zabiegał Dmowski dziś staliśmy się jednym z najważniejszych sojuszników USA. Dziś też zyskaliśmy dzięki niej możliwość wpłynięcia nie tylko na losy Europy, ale i całej zachodniej cywilizacji.

Hasło "Polak-katolik" znów, mimo usilnych starań kryptokomunistów nabrało pozytywej konotacji. To przywiązanie do wartości okazało się naszym ogromnym atutem.
Opublikowano: 11.07.2017 14:35. Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 01:51.
Autor: zuberegg
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • O to mi chodzi. A Niemcy nawet by nie pisnęli;)
  • Otóż to
  • Przypomnę tylko że-Układ o nienaruszalności granicy na Odrze i Nysie Łużyckiej podpisali w...

Tematy w dziale Polityka