Blog
zygmuntbialas
Zygmunt Białas
92 obserwujących 1477 notek 2943985 odsłon
Zygmunt Białas, 30 lipca 2017 r.

Sprawdza się przepowiednia Kadafiego - 30.07.2017.

Przepowiednia Kadafiego: "Słuchajcie wy, ludzie w NATO! Wy bombardujecie mur, który wstrzymał falę emigracji afrykańskiej do Europy. Ten mur powstrzymywał terrorystów z Al-Kaidy. Tym murem była Libia. I wy ten mur niszczycie, wy durnie! Za te tysiące, tysiące emigrantów z Afryki, za wasze pełne poparcie dla Al-Kaidy, będziecie się smażyć w piekle - oto co się z wami stanie!”:

https://www.youtube.com/watch?v=NLflLdIJeMw

Przekład z języka angielskiego:

Do 1968 roku Libia była monarchią. 70% ludności żyło w biedzie. Było dużo analfabetów, którzy mieszkali w koczowniczych namiotach. To był typowy, niedorozwinięty kraj afrykański. Kadafi dał Libijczykom nowe życie na takim poziomie, że zazdrościl im cały czarny kontynent. Na pustyni pojawił się ósmy cud świata - ogromna rzeka stworzona przez czlowieka - największy na świecie system irygacji.

Politolog Leonid Sawin: "Kadafi był w stanie stworzyć system irygacji na terenie całej pustyni poprzez sieć podziemnych wodociągów. Powstały zupełnie nowe zakłady pracy w calej Libii, których nigdy przedtem nie było. Nie ponosząc żadnych kosztów, Libijczycy przeprowadzili się z namiotów do bloków mieszkalnych. Czynsz za mieszkanie w ogóle nie istniał. Wszystko, łącznie z usługami komunalnymi i energią elektryczną, było opłacane przez państwo.

Jeśli mielibyśmy porównać miasta takie jak Tripolis, jak wyglądały wcześniej, zanim Kadafi przejął władzę, i potem, to Tripolis był biedną, smętną wioską, a w 30 lat później zmienił się w miasto wieżowców. Młode małżeństwa dostawały od państwa 64 tysiące amerykańskich dolarów na zakup domu i 7 tysięcy dolarów za każde nowo narodzone dziecko.

Kto chciał kupić samochód, to państwo pokrywało 50% ceny auta. A benzyna w Libii była tańsza od wody: 3 centy za litr. Minimalne płace wynosiły tysiące dolarów, studia zagraniczne były opłacane przez państwo, podobnie jak wszelkie operacje i leczenie za granicą. Jeśli nie można było chorych wyleczyć w kraju, państwo pokrywało koszty leczenia za granicą".


Znalezione obrazy dla zapytania libia


Zaprowadzić długotrwały pokój w Libii było niemożliwe. 'Ten kraj był rozdarty przez wodzów różnych plemion Beduinów, którzy nigdy się nie zgodzą, by wszystkimi plemionami rządzil jeden człowiek' - tak uważali przywódcy super-mocarstw w 1970 roku. Ale pułkownik Kadafi zadziwił wszystkich. Zdołał zjednoczyć 140 plemion w jedno panstwo. Każde z tych plemion miało swojego wodza; Kadafi mial wybór: albo ich porządnie postraszyć, albo przekupić. Kadafi wybrał to drugie. Obiecal wszyskim raj na ziemi i słowa dotrzymał".

Kadafi“Mamy ropę i to nas złączy. Ropa jest podstawą naszego kraju". Kadafi znacjonalizował przemysł naftowy. I obiecał, że olbrzymie dochody z ropy będą równo rozdzielone w całym kraju. Wszyscy obywatele dostawali swoją część dochodu. Kiedy ludzie zobaczyli, że przywódca podnosi standardy ich życia, oczywiście zaczęli go mocno popierać.

Kadafi przepędził z kraju wszystkich cudzoziemców. Zamknął amerykańskie i angielskie bazy militarne. Skonfiskował majątki Włochom - potomkom kolonizatorów. Po czym zajął się kulturą. Zmienił kalendarz, łącznie z nazwami miesięcy i liczeniem lat od daty urodzenia Proroka Mahometa. Zrewidował prawodawstwo tak, by było w zgodzie z prawem szariatu. Wprowadzono zakaz picia alkoholu i gier hazardowych. Kadafi ogłosił się największym bojownikiem o prawa swoich obywateli.


Znalezione obrazy dla zapytania libia trypolis

Trypolis przed 'arabską wiosną"

Pomimo, że osobiście dobierał ludzi na wysokie stanowiska i miał kontrolę nad całym krajem, Kadafi odmawiał przyjęcia wszelkich tytułów dla siebie. Mimo że zgromadził całą wladzę w swoich rękach, nazywał siebie pokornym sługą narodu. "Ja jestem po prostu waszym bratem". Nigdy nie chciał żadnego tytułu dla siebie. Uważał, że islam to najlepszy system moralnej władzy - nigdy nie pił alkoholu, który jest zabroniony w Koranie. Nie pił nawet herbaty ani kawy. A jego pożywienie bylo bardzo skromne.

A Libia stawała się bogatym krajem. Ogromne dochody z ropy pozwoliły Kadafiemu na wręcz napoleońskie plany... Obwieścil, że cała Zatoka Sydry na Morzu Śródziemnym należy do terytorium Libii i nie pozwolił żadnym obcym okrętom ani samolotom zbliżać się do Zatoki. Groził, że zniszczy każdy obcy samolot i każdy okręt, który przekroczy 'linię śmierci'.

Ronald Reagan nazwał go 'wściekłym psem Bliskiego Wschodu' i wydal rozkaz bombardowania Trypolisu i Bengazi. Ta amerykańska operacja wojenna pod nazwą 'El Dorado Canyon' w 1986 roku trwała 11 minut. 100 samolotów zrzuciło 150 ton bomb na Libię. Celem tych bomb była rezydencja Kadafiego i bazy wojskowe, ale przede wszystkim bardzo wielu zupełnie niewinnych Libijczyków straciło życie. Mały kraj, w którym ludzie byli rozleniwieni dobrobytem, nagle doznał szoku. Ale Kadafi przeżył - zabicie Kadafiego okazało się niełatwe. "Amerykanie nie osiagneli celu” - napisał Michaił Gorbaczow w liście do Kadafiego.

Opublikowano: 30.07.2017 14:35. Ostatnia aktualizacja: 30.07.2017 14:38.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @you-know-who  Ale tym najbardziej potrzebującym, w sumie większości, dał.
  • @tarantula  I o czym dyskutować, gdy nie widzi się różnic między tymi osobami?
  • @osasunna  Taki też to sąd.

Tematy w dziale