Blog
zygmuntbialas
Zygmunt Białas
92 obserwujących 1473 notki 2941763 odsłony
Zygmunt Białas, 3 sierpnia 2017 r.

Co się dzieje w Europie - 03.08.2017.

Czy Europę stać na suwerenność? Czy państwa Starego Kontynentu, łącznie z Polską, mogą zdobyć się na niepodległość? - Mówi o tym - z perspektywy Skandynawii - Varg Vikernes: 

Czy narodowo-socjalistyczna Skandynawia jest możliwa?

https://www.youtube.com/watch?v=-ImxAhYcgr4

Przekład z języka angielskiego:

Odbyłem dyskusję z kanałem „Danish Kids” na temat możliwości powstania narodowo-socjalistycznej, zjednoczonej Skandynawii. „Danish Kids” argumentowali, że jest to możliwe, ja zaś uważam, że jest to niemożliwe. Niemcy już próbowali i jak to się skończyło? Teraz pokrótce podsumuję moje argumenty.

Po pierwsze, nie ma cienia szansy, że partia narodowo-socjalistyczna zdobędzie znaczący wpływ na władzę w Skandynawii. Nikt na to nie pozwoli, wszystkie mass media w Skandynawii są kontrolowane przez korporacje ze Stanów Zjednoczonych. Cała dyskusja jest dość niemądra, lecz dla świętego spokoju przeprowadźmy eksperyment myślowy.

Argumentuje się, że mamy w Skandynawii dość żywności i ropy naftowej i jeśli Skandynawia zdobędzie broń jądrową, to nikt nie będzie chciał z nią zadzierać, tak jak nikt nie chce zadzierać z Koreą Północną. Około 61% powierzchni Danii to tereny rolnicze, w Szwecji ten wskaźnik to 9% a w Norwegii - 3%.


Znalezione obrazy dla zapytania kraje skandynawskie mapa

Miasteczko w Szwecji

Pamiętajmy, że Korea Północna dysponuje złożami metali ziem rzadkich, prawdopodobnie posiada największe rezerwy na świecie. Ich eksploatacja wiąże się z przekształceniem eksploatowanego obszaru w radioaktywne wysypisko, prawdopodobnie z tego powodu nie eksploatuje się tych złóż w Europie czy w Stanach Zjednoczonych. Metale ziem rzadkich są dzisiaj potrzebne do wszystkiego, co używamy, potrzebujemy ich nawet do rafinacji ropy naftowej. Korea Północna jest dzisiaj podporządkowana Chinom Ludowym i tylko dlatego może istnieć. Chiny kontrolują dzisiaj 98% produkcji metali ziem rzadkich i dlatego mogą zatrzymać cały przemysł na ziemi, jeśli tak zadecydują. Poza tym Chiny posiadają broń atomową, co oczywiście jest dodatkowym argumentem.

Jeśli chodzi o Norwegię i ropę naftową, to faktycznie ta ropa istnieje, jednak w momencie, jeśli Norwegia straci status wasala Stanów Zjednoczonych, to ropa może zniknąć. Cała ropa naftowa znajduje się na Morzu Północnym, a większość rurociągów skierowana jest nie do Skandynawii, tylko wprost do Holandii i Wielkiej Brytanii. Jeśliby w Skandynawii władzę przejęli narodowi socjaliści, to Stany Zjednoczone wykorzystałyby to jako pretekst do przejęcia złóż ropy naftowej z Morza Północnego, a Skandynawia nie mogłaby w tej sprawie nic zrobić. Mamy więc ropę pod warunkiem, że jesteśmy wasalami Stanów Zjednoczonych.

Jeśli chodzi o produkcję żywności, argumentuje się, że sama Dania może wyżywić do 30 milionów ludzi. Nie wierzę w to, ale przyjmijmy ten argument. Sama Norwegia importuje 60% żywności, część z tego faktycznie z Danii. Należy wziąć pod uwagę fakt, że ta żywność jest produkowana z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn produkowanych w Stanach Zjednoczonych oraz ropy naftowej. Ustaliliśmy już, że Skandynawia posiada ropę naftową tylko jako wasal Stanów Zjednoczonych. Volvo może wytworzyć urządzenia tylko wtedy, gdy ma dostęp do metali ziem rzadkich z Chin.


Znalezione obrazy dla zapytania narodowy socjalizm

Narodowy socjalizm w Niemczech

W chwili, gdy w Skandynawii władzę obejmuje reżim niezależny od Stanów Zjednoczonych, tracimy dostęp do ropy naftowej i nie mamy dość żywności. Możemy oczywiście produkować żywność, tak jak Korea Północna, bez ropy naftowej, przy dramatycznie niższej wydajności upraw, dlatego zdarza im się głodować.

Użyję mojego własnego ogrodu jako przykładu. Stosujemy metody permakultury od kilku lat, co obniża wydajność, i nawet nie zbliżyliśmy się do założonego celu czyli wyżywienia rodziny z własnej ziemi. Przeobrażenie upraw na przyjazne środowisku i zarazem (w miarę) wydajne zabiera 5-10 lat. Do wyżywienia 30 milionów ludzi potrzebne jest nowoczesne rolnictwo. Można założyć, że przy tradycyjnych metodach ten sam areał zdoła wytworzyć jedynie 5% żywności dostarczanej przez nowoczesne rolnictwo wykorzystujące ropę naftową.

Argumentuje się, że jeśli Skandynawia zdobędzie broń jądrową, to nikt jej nie zaatakuje. To jest argument, tylko że Skandynawia nie ma broni jądrowej, trzeba by najpierw ją zdobyć, co musi zabrać trochę czasu. A co się stanie, jeśli Stany Zjednoczone dowiedzą się o naszych wysiłkach w celu zdobycia broni atomowej? Czy nie zaczną się bombardowania? Skandynawia zostanie zrównana z ziemią, cała ropa naftowa zostanie skonfiskowana – żegnaj Skandynawio!

Jeśliby w Skandynawii wygrał narodowy socjalizm to w ciągu kilku tygodni ludzie zaczęliby głodować, rozpoczęłyby się bombardowania cofające region do epoki kamienia łupanego, ropa naftowa zostałaby skonfiskowana przez Stany Zjednoczone i tak dalej. To raczej zły pomysł.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @samograf  Rosyjska Fedracja będzie akurat słuchać propoxycji z Polski.
  • @Tissol  Pisze Pan: "Rosja atakuje te państwa, w których jest skoncentrowana mniejszość...
  • @Tissol  To ja mam inne dane o państwach bałtyckich. Przypomnę przy okazji, że podczas II...

Tematy w dziale