0 obserwujących
11 notek
4536 odsłon
22 odsłony

Podziwiani

Wykop Skomentuj

Jestem opuszczoną sierotą po POPISIe, a następnie po samym PISie... Ostatnio im dłużej przychodzi patrzeć mi w telewizor, tymbardziej szczerze podziwiam Aleksandra Kwaśniewskiego, Jerzego Szmajdzińskiego czy Janusza Zemke.

Chwila wspomnień, jak to u historyka bywa - zamykam oczy i przenoszę się w rok 1991, może być i 1992... Sejm I kadencji trwa w najlepsze. Rządy Jana Olszewskiego i Hanny Suchockiej tworzą ugrupowania postsolidarnościowe. Pierwszy z nich tworzony głównie przez PC (POC - m.in. Adam Lipiński, Lech Kaczyński) i ZChN (WAK - m.in. Marek Jurek, Stefan Niesiołowski) - uzależniony w dużej mierze od zakulisowych działań nie wchodzącego w jego skład Jarosława Kaczyńskiego, za rewolucyjnego Ministra Spraw Wewnętrznych mający Antoniego Macierewicza.

Następnie przychodzi czas na Suchocką i sojusz UD (m.in. Bronisław Komorowski , Jan Maria Rokita) z KLD (m.in. Donald Tusk, Andrzej Urbański).

W twardej opozycji, kompletnie wyalienowane SLD, które po kolejnych wyborach w 1993 dochodzi do sterów.

...Przełączam kolejny kanał, zażarta dyskusja trwa w najlepsze. Niesiołowski (PO), dostaje kolejnego ataku szału, Jurek (Prawica RP) jakby pogodzony z tym, że i tak nikt się z nim nie liczy, zaś Adam Lipiński (PiS), po ujawnieniu słynnych taśm jakby zniknął z horyzontu. Na następnym kanale premier znów broni swojej wizji Polski przed ohydną, nie dającą mu żyć, platformową opozycją w postaci Tuska.

I tylko wspomniani na początku liderzy lewicy ciągle pod tym samym szyldem, nadal w jednej drużynie... To kto stworzy koalicję po wyborach?

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale