156 obserwujących
8383 notki
22048k odsłon
1577 odsłon

"Dziennik Gazeta Prawna": Minister pracy łamała prawo pracy

Marlena Maląg. fot. Youtube
Marlena Maląg. fot. Youtube
Wykop Skomentuj29

Obecna minister rodziny, pracy i polityki społecznej złamała przepisy. W okresie pełnienia funkcji dyrektora liceum Marlena Maląg nadużywała zatrudnienia na czas określony. – podaje "DGP".

"Dziennik Gazeta Prawna" poinformował, że Marlena Maląg naruszyła wtedy przepis, który – w ówczesnym brzmieniu – umożliwiał zawarcie z tym samym pracownikiem maksymalnie dwóch kolejnych umów na czas określony. Podpisanie trzeciego takiego kontraktu oznaczało, że podwładny z mocy prawa jest już zatrudniony bezterminowo.

Pomimo takiego ograniczenia – jak napisał "DGP" - Maląg zawierała kolejne umowy na czas określony już po przekroczeniu kodeksowego limitu dwóch kontraktów. Potwierdziły to - jak podaje gazeta - kontrole Państwowej Inspekcji Pracy, które zostały przeprowadzone w czerwcu 2019 r.

"Dziennik Gazeta Prawna" donosi, że inspektor sprawdził akta osobowe 14 pracowników liceum. Okazało się, że przepis złamano w 12 przypadkach. Nie oznacza to - zastrzegł "DGP" - że za każdy z nich odpowiedzialna jest obecna szefowa resortu pracy, bo inspekcja badała też umowy zawierane po 2011 r., a więc w okresie, gdy Marlena Maląg nie pełniła już funkcji dyrektora LO.

Ministerstwo Pracy komentuje sprawę Maląg

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało na swojej stronie oświadczenie w związku z artykułem opublikowanym w Dzienniku Gazecie Prawnej dot. zarządzania placówkami wchodzących w skład spółdzielni oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Artykuł zawiera z góry założoną tezę, nadużyciem jest tytuł „Minister rodziny łamała kodeks pracy”- zwraca uwagę MRPiPS.

"Placówki wchodzące w skład spółdzielni oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim w okresie kiedy funkcję dyrektora pełniła p. Marlena Maląg były zarządzane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, z poszanowanie praw pracowniczych. Nauczyciele publicznego gimnazjum im. JP II byli objęci kartą nauczyciela, a liceum kodeksem pracy. " - czytamy w oświadczeniu.

"Pani Marlena Maląg nie jest związana ze spółdzielnią od stycznia 2011 r. i nie są jej znane wyniki kontroli przywołanej w artykule kontroli PiP z czerwca 2019 roku. W czasie pełnienia przez p. Marlenę Maląg funkcji dyr. Gimnazjum im Papieża JPII i LO Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzane kontrole nie wykazały jakichkolwiek nieprawidłowości w zarządzaniu, ani naruszenia przepisów powszechnie obowiązujących, w tym kodeksu pracy." - komentuje MRPIPS.

Zobacz też: Exposé Mateusza Morawieckiego. Jakie obietnice złożył premier?

KJ

Wykop Skomentuj29
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka