156 obserwujących
8177 notek
21573k odsłony
2078 odsłon

Marcin D. zatrzymany w nowym wątku śledztwa w sprawie SKOK Wołomin

Marcin D. został zatrzymany przez CBA. Fot. PAP/Adam Warżawa
Marcin D. został zatrzymany przez CBA. Fot. PAP/Adam Warżawa
Wykop Skomentuj82

Jednym z zatrzymanych przez CBA w nowym wątku śledztwa ws. nadzoru nad SKOK Wołomin jest b. mąż Marty Kaczyńskiej Marcin D. 

CBA podało w poniedziałek, że wśród zatrzymanych jest adwokat z Trójmiasta i Warszawy, b. podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa w latach 2004-05 oraz przedstawiciel jednej z warszawskich firm. 

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził, że funkcjonariusze z dwu delegatur CBA szczecińskiej i krakowskiej dokonali zatrzymań trzech osób. Jedna z nich to właśnie Marcin D. – Prowadzone wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie postępowanie dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-14 r. - w tym powoływania się na wpływy w instytucji państwowej – powiedział Brodowski. 

Podał, że czynności z zatrzymanymi odbywają się w Gdyni, Szczecinie i pod Warszawą. – Obecnie prowadzone są przeszukania, po ich zakończeniu zatrzymane przez nas osoby zostaną przewiezione do szczecińskiej prokuratury – wyjaśnił. – Mają tam usłyszeć zarzuty w tym nowym śledztwie CBA, które będzie się rozwijało – dodał naczelnik. 

Centralne Biuro Antykorupcyjne
CBA: Postępowanie dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-14 r. - w tym powoływania się na wpływy w instytucji państwowej. Fot. cba.gov.pl 

W głównym wątku śledztwa w sprawie nadzoru nad SKOK Wołomin, przed rokiem CBA zatrzymało byłe kierownictwo Komisji Nadzoru Finansowego, m.in. Andrzeja Jakubiaka i Wojciecha Kwaśniaka, oraz pięcioro innych byłych urzędników Komisji. Szczecińska prokuratura zarzuciła im, że działali na szkodę interesu publicznego, dopuszczając do powstania szkody w kwocie ponad 1,5 mld zł oraz na szkodę interesu prywatnego w kwocie ponad 58 mln zł w SKOK Wołomin. Prokuratura wówczas nie wniosła o areszt.

KW

Wykop Skomentuj82
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka