156 obserwujących
8412 notek
22114k odsłon
3448 odsłon

Sędzia O. obrażał prezydenta Dudę? Zajmie się tym sędzia Radzik, rzecznik dyscyplinarny

Jarosław O. „nie zachowując powściągliwości w korzystaniu z mediów społecznościowych, na portalu Twitter zamieścił wpisy znieważające Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej”. Na zdjęciu: prezydent RP Andrzej Duda. Fot. PAP/Andrzej Grygiel
Jarosław O. „nie zachowując powściągliwości w korzystaniu z mediów społecznościowych, na portalu Twitter zamieścił wpisy znieważające Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej”. Na zdjęciu: prezydent RP Andrzej Duda. Fot. PAP/Andrzej Grygiel
Wykop Skomentuj327

Sędzia Przemysław Radzik zdecydował o podjęciu czynności wyjaśniających w sprawie wpisów na portalu społecznościowym, których miał dokonać sędzia Jarosław O. z Sądu Okręgowego w Poznaniu.

„Panie Duda! Piszę to z całą odpowiedzialnością. Jest pan złym człowiekiem, marnym prezydentem, ziejącym nienawiścią w imię swoich doraźnych i partyjnych, politycznych celów. Szkodzi pan Polsce!” - napisał na Twitterze sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu.

„Prezydent RP uosabia majestat Rzeczypospolitej i jest jej najwyższym przedstawicielem. Znieważenie Prezydenta jest przestępstwem. Niepojęte, że czyni to sędzia, który ślubował wierność swojej Ojczyźnie. Podjąłem czynności w sprawie Jarosława O. ” - napisał na Twitterze sędzia Radzik.  

O decyzji swojego zastępcy, sędziego Radzika, poinformował również Piotr Schab, rzecznik dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych.

Jak przekazał w komunikacie sędzia Piotr Schab, „Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych sędzia Przemysław W. Radzik zdecydował o podjęciu czynności wyjaśniających w sprawie uzasadnionego podejrzenia popełnienia przewinienia dyscyplinarnego, polegającego na uchybieniu godności urzędu przez Jarosława O., sędziego Sądu Okręgowego w Poznaniu, pełniącego funkcję przewodniczącego wydziału w tym Sądzie”. 

Andrzej Duda Mateusz Morawiecki
Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki podczas Karczmy Piwnej w Katowicach. Fot. Flickr/premierrp

Sędzia dodał, że Jarosław O. w sobotę „nie zachowując powściągliwości w korzystaniu z mediów społecznościowych, na portalu Twitter zamieścił wpisy znieważające Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej”. 

Schab zaznaczył, że wyczerpuje to „znamiona ściganego z urzędu przestępstwa z art. 135 § 2 Kodeksu karnego w zw. z art. 12 § 1 Kodeksu karnego”, a sędzia Jarosław O. uchybił godności urzędu oraz zasadom etyki zawodowej, określonym w § 2, § 4, § 5 ust. 2, § 10, 16 i 23 Zbioru Zasad Etyki Zawodowej Sędziów. 

 KW

Wykop Skomentuj327
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo