Prezydent w Końskich podpisał ustawę Kolej plus. Internet śmieje się z Dudy na peronie

Prezydent RP Andrzej Duda podczas uroczystości podpisania ustawy o zmianie ustawy o transporcie kolejowym , fot. PAP/Piotr Polak
Prezydent RP Andrzej Duda podczas uroczystości podpisania ustawy o zmianie ustawy o transporcie kolejowym , fot. PAP/Piotr Polak

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o transporcie kolejowym, która wprowadza Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej - Kolej Plus. Zrobił to na peronie dworca kolejowego w miejscowości Końskie w województwie świętokrzyskim. Ten gest bardzo rozbawił internautów.

- Rusza program Kolej Plus, także tutaj Końskich. Cieszę się, że jesteśmy w województwie świętokrzyskim i właśnie tutaj czynimy pierwsze kroki aby wykluczenie komunikacyjne tego miasta wymazać raz na zawsze z mapy rysując na powrót linię kolejową - powiedział prezydent.

Połączenia PKP w Końskich zlikwidowano bowiem w roku 2009, a PKS Końskie w roku 2012, więc uwaga o wykluczeniu komunikacyjnym jest jak najbardziej słuszna.

Tak wygląda dworzec w Końskich. Budynek z zabitymi oknami.


Andrzej Duda podpisał ustawę na peronie dworca. Na starych płytach chodnikowych ustawiono stół i konferencyjne krzesło i w takiej scenografii usiadł prezydent z dokumentami do podpisu.

Internauci na Twitterze zaczęli wyśmiewać prezydenta i peron w Końskich.Andrzej Duda powiedział, że wartość programu Kolej Plus do roku 2028 wyniesie 6,5 mld zł.

- Mam nadzieję, że wiele miast dzięki temu (programowi Kolej Plus) odzyska swoje możliwości, a przede wszystkim wielu ludzi odzyska swoje możliwości komunikacyjne. Co najmniej 20 miast średniej wielkości, powyżej 10 tyś. mieszkańców otrzyma połączenia kolejowe, których do tej pory nie miało. Jest to mam nadzieje kierunek (...) w którym mam nadzieję, że nadal będziemy podążali - stwierdził prezydent.
Jak wcześniej zapowiedział resort infrastruktury, dzięki nowym przepisom w początkowym etapie przywrócone zostaną połączenia kolejowe do 20 miejscowości, między innymi do Jastrzębia-Zdroju, Sokołowa Podlaskiego czy Włodawy.

ja

Lubię to! Skomentuj266 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka